Blog

Wypełnienie doliny łez przy pomocy kwasu hialuronowego – dlaczego warto?

by in Zdrowie 13 stycznia, 2022

Dolina łez to nazwa odnosząca się do charakterystycznej zmarszczki, która pojawia się wraz z wiekiem pod oczami. Dokładniej mówiąc, występuje ona na torze, po którym spływają łzy, a więc zaczyna się w pobliżu wewnętrznego kącika oka i biegnie ukośnie do policzka. Stąd też taka, a nie inna nazwa. Dolina łez jest naturalną oznaką starzenia, ale nie oznacza to, że trzeba po prostu ją zaakceptować.

Jest ona mało atrakcyjna wizualnie i nadaje twarzy bardziej zmęczonego, smutnego charakteru, może również sztucznie postarzać twarz. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet szuka sposobu na to, aby uczynić ją mniej widoczną czy też całkiem się jej pozbyć. Jest to możliwe przy pomocy kwasu hialuronowego.

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym jest prostym, a skutecznym zabiegiem

Jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z zabiegami wykorzystującymi kwas hialuronowy, może się ich obawiać i nie wiedzieć, czego się spodziewać. W rzeczywistości nie ma jednak powodu do obaw, ponieważ są to zabiegi stosunkowo nieskomplikowane (dla doświadczonego profesjonalisty, a takie właśnie osoby powinny je przeprowadzać – oczywiście takie kwestie, jak właściwe dobranie ilości preparatu i ostrożne, precyzyjne jego podanie mają ogromne znaczenie) i szybkie w wykonaniu.

Wypełnienie doliny łez to z reguły kwestia jednego lub dwóch zabiegów, a każdy zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Nie trzeba więc skomplikowanych, długotrwałych machinacji, aby uzyskać pożądane efekty. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu specjalnego kremu o działaniu znieczulającym, możliwe jest ograniczenie bólu związanego z zabiegiem do minimum.

Wykonuje się go przy pomocy kanuli bądź igieł. Jak łatwo się domyślić, kwas jest wprowadzany do doliny łez i ją wypełnia. Przed zakończeniem zabiegu specjalista go przeprowadzający dba o odpowiednie ułożenie kwasu, tak, aby w efekcie nastąpiło optymalne wygładzenie i skóra wyglądała estetycznie, naturalnie i gładko.

Efekty utrzymują się bardzo długo

Trwałość efektów to niewątpliwie aspekt, który ma duże znaczenie dla osób zastanawiających się na skorzystaniem z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Jeśli chodzi konkretnie o kwas hialuronowy dolina łez może zostać skutecznie wypełniona na nawet 2 lata! Okres utrzymywania się efektów zależy m.in. od wykorzystanego preparatu, ale, ogółem mówiąc, nie jest to zabieg, który trzeba powtarzać co kilka miesięcy.

Trzeba też podkreślić, że efekty nie tylko długo się utrzymują, ale też są widoczne bardzo szybko. Kwas hialuronowy zaczyna działać błyskawicznie, a już po kilkunastu dniach efekty można uznać za ostateczne i oceniać je w pełni rzetelnie.