Blog

Eventy dla dzieci – pomysł na biznes

by in Życie codzienne 9 maja, 2019

Okazuje się, że animatorzy, którzy zajmują się dziećmi podczas rozmaitych wydarzeń okolicznościowych albo ci, którzy zabawiają malców w czasie urodzin i organizują przeróżne atrakcje, cieszą się coraz większą popularnością. Dzisiaj chyba nikt z nas nie wyobraża już sobie hucznej imprezy z dzieckiem na kolanach. Profesjonalny animator zadba nie tylko o ich bezpieczeństwo w czasie, kiedy rodzice będą się bawić, ale także szereg atrakcji, dzięki którym pociechy spędzą niezapomniane chwile z szerokim uśmiechem na buzi. Kto może zostać animatorem dziecięcych zabaw? Jakie inwestycje trzeba w tym kierunku poczynić? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Animator zabaw dla dzieci

Przede wszystkim liczy się pasja i odpowiednie podejście do dzieci. Oczywiście, najlepiej, jeśli potencjalny animator posiada wykształcenie pedagogiczne bądź ukończył chociażby psychologię. Nie jest to jednak obowiązek. Animatorem może zostać tak naprawdę każdy, a od zawodowych kwalifikacji o wiele bardziej liczą się tutaj kompetencje i osobowość osoby, która na opiece nad dziećmi i organizacji ich czasu wolnego chce zarabiać. Animatorem może zostać jedynie osoba optymistycznie nastawiona do świata i ludzi, z szerokim uśmiechem na ustach, kreatywna, pełna pomysłów, wszechstronnie uzdolniona. To również osoba o świetnych umiejętnościach organizatorskich, cierpliwa, asertywna, empatyczna, odporna na stres i umiejąca pracować z grupą maluchów.

Imprezy dla dzieci z szeroką ofertą atrakcji

Okazuje się, że zabawa w „kółko graniaste” czy „stary niedźwiedź …” już dawno przestała być główną atrakcją podczas spędzania wolnego czasu w gronie najmłodszych. Dzisiaj dzieci trzeba zaskakiwać zupełnie innymi pomysłami. Warsztaty kulinarne, lekcje garncarstwa, zawody sportowe, malowanie buziek, konkursy z nagrodami i elementy zaskoczenia, takie jak wybuchające konfetti, pinata czy hel box, to tylko niektóre z propozycji, jakie na pewno urozmaicą każde wydarzenie z udziałem dzieci.

O czym musi wiedzieć każdy animator eventów z udziałem dzieci?

Sam pomysł bycia animatorem podczas eventów dla dzieci jest świetny, o ile pamięta się o podstawowych kwestiach. Ne chodzi tu wcale o formalności, jakie wiążą się z prowadzeniem działalności gospodarczej, bo te są w tym przypadku dokładnie takie same, jak w innych firmach. Chodzi raczej o specyfikę zawodu, a nie da się ukryć, że praca z dziećmi nie należy do zadań łatwych. Animator bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Ma zapewnić pociechom nie tylko rozrywkę na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim dbać o to, by wspólnie spędzony czas przebiegał w pełnym bezpieczeństwie.

I to nie wszystko. Warto pamiętać, że animator zabaw dziecięcych musi się ciągle dokształcać. Okazuje się, że rozrywki, jakie oferował najmłodszym kilka lat temu, dzisiaj mogą być po prostu niemodne, a dzieci będą się w jego towarzystwie nudzić. Nowe gry i zabawy, nowe gadżety – to wszystko wymaga nie tylko stałego rozwoju osobistego, ale także finansowych inwestycji, na które musi być przygotowana osoba, która zawodowo sprawuje opiekę nad dziećmi podczas różnego rodzaju wydarzeń.

Leave a Reply