Blog

Rzęsy Hollywood, co muszę wiedzieć?

by in Życie codzienne 1 lipca, 2019

Każda kobieta marzy o uwodzicielskim i pociągającym spojrzeniu, utożsamiając je z kobiecością oraz seksapilem. Tymczasem nie każda otrzymała taki spadek genetyczny i jedyne, czym może się ratować to dobrej jakości mascara. Czy na pewno? Jeszcze kilkanaście lat temu być może była to jedyna alternatywa, natomiast dzisiaj świat idzie do przodu i oferuje znacznie więcej niż można podejrzewać. Także w kwestii stylizacji rzęs. Jak zatem wzmocnić naturalne rzęsy i zawalczyć o zniewalające, ponętne spojrzenie?

Co to jest przedłużanie rzęs?

Przedłużanie lub zagęszczanie rzęs to zabieg wykonywany przez kosmetyczkę lub stylistkę rzęs, który ma na celu wzmocnić naturalne włoski i dodać im objętości. Doskonale nadaje się dla cienkich, jasnych i rzadkich rzęs. Dzięki niemu oczy stają się bardziej wyraziste, a spojrzenie nabiera głębi. Same rzęsy zyskują nie tylko intensywny kolor, ale przede wszystkim pożądaną długość.

Każdy zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowaną kosmetyczkę, która dobiera metodę i technikę pracy do indywidualnych wymagań klientki, a przede wszystkim specyfiki rzęs: długości, koloru czy stopnia podkręcenia. Oczywiście niezwykle ważne są tutaj oczekiwania klientki i jej wskazania, jednak ostateczną decyzję zawsze podejmuje kosmetyczka. Zarówno salon, jak i pracująca indywidualnie stylistka powinni być wyposażeni w niezbędne akcesoria oraz narzędzia. Mowa tutaj o kleju, który nie powinien uczulać i pozostawiać plam ani odznaczać się kolorem. Pęsetki muszą być wysterylizowane, a rzęsy dostępne z kilku tworzyw: jedwabiu, poliestru lub sierści norek syberyjskich.

Samo zagęszczanie polega po prostu na przyklejaniu rzęs sztucznych do naturalnych. Kluczową sprawą, determinującą ilość przyklejanych rzęs oraz technikę pracy, jest przyjęta metoda np. rzęsy Hollywood effect. Wpływa to również na czas wykonywania zabiegu, który może trwać od dwóch do nawet trzech godzin. Oprócz doklejania można również stosować odżywki, które mają za zadanie wzmocnić i odżywić naturalne rzęsy, by w efekcie przyspieszyć ich wzrost. Na suchą i oczyszczoną skórę powiek nakłada się u nasady dolnej i górnej linii rzęs odrobinę preparatu. Ta metoda jest bezpieczna i odpowiednia dla alergików oraz osób używających szkieł kontaktowych.

Rzęsy Hollywood, co muszę wiedzieć?

Jedną z metod objętościowych stosowanych w przedłużaniu są rzęsy Hollywood. Polega ona na doklejaniu rzęs sztucznych do naturalnych tak, by uzyskać wrażenie gęstości bez efektu obciążenia. Specjalnie opracowane rzęsy są bardziej sprężyste, dzięki czemu lepiej utrzymują się na powiece i współpracują. Cechuje je także większa lekkość oraz delikatność. U podstawy są cieńsze, dzięki czemu można ich więcej zmieścić, natomiast w części środkowej się rozszerzają, by na końcu znów się zwęzić.

W przygotowaniu artykuły pomógł portal: https://redtips.pl/

Leave a Reply