Blog

Idealny sposób na pozbycie się odpadów, czyli Redskip kontenery

by in Życie codzienne 10 lutego, 2023

Czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że istnieją odpady, których nie należy wrzucać do tradycyjnych koszy? Okazuje się, że tego typu odstępstwa mogą nas słono kosztować. Niektóre ze śmieci są zbyt duże, aby umieszczać je w tradycyjnych pojemnikach, inne zbyt ciężkie, a jeszcze inne toksyczne. Co więcej, odpowiednie zabezpieczanie odpadów, to nic innego jak działania w trosce o środowisko. Jak uporać się ze stertą śmieci? To proste! Redskip kontenery, przekonaj się sam!

Jak wygląda usługa z firmą Redskip? Redskip kontenery

Na samym początku warto sprawdzić cennik firmy, który w łatwy sposób otrzymamy korzystając z formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej. W celu ustalenia szczegółów, wystarczy podać kod pocztowy miejsca, w którym znajdują się odpady, dane kontaktowe, adres usługi, a także datę podstawienia i odbioru kontenera. Pracownicy firmy w szybki sposób skontaktują się mailowo, aby przekazać szczegóły. Oczywiście istnieje również możliwość skontaktowania się telefonicznie. Jeśli zdecydujemy się na usługę, pracownicy wyślą do nas maila wraz z linkiem do płatności internetowej. Następnie w wyznaczonym wcześniej terminie, podstawiają kontener. Należy pamiętać jednak, że jeśli planujemy postawić kontener, zajmując tym samym pas ruchu (trawnik, chodnik, ulicę), powinniśmy zdobyć wcześniej stosowne pozwolenie. Kolejnym krokiem jest załadownie kontenera, warto pamiętać, że istnieje możliwość zmiany terminu odbioru (na wcześniejszy lub późniejszy), wystarczy skontaktować się z usługodawcą.

Co mogę wrzucić do kontenera?

W zależności od wybranej firmy, oferta może się różnić. Dlatego warto dowiedzieć się wcześniej jakie odpady odbiera wybrana przez nas firma. Możemy to zrobić za pomocą strony internetowej lub kontaktując się z usługodawcą telefonicznie. Najczęściej jednak będzie to:

  • gruz
  • odpady powstałe podczas remontu (np. tapety, tynki, futryny, folie, styropian)
  • ziemia
  • odpady zielone, czyli trawa, liście, krzewy itp.
  • metal
  • plastik.

Jaki rozmiar kontenera wybrać?

Tutaj również oferta może się różnić w zależności od wybranego usługodawcy. Standardowo warto kontaktować się z firmą lub zajrzeć na jej stronę internetową. Większość firm posiada jednak standardowe rozmiary kontenerów, które polecane są do poszczególnych odpadów. Mniejsze rozmiary takie jak KP5, zazwyczaj polecane są na gruz, ziemię lub w przypadku małych remontów, obejmujących jedno pomieszczenie. Do najczęściej wybieranych należy KP7, który spotkać możemy na prawie każdej budowie. Sprawdzi się podczas porządków w piwnicy, garażu czy w przypadku remontu. Większe rozmiary kontenerów, polecane są do odpadów o duże objętości, takich jak styropian czy wełna mineralna.

Leave a Reply