Blog

Meble do wnętrz w różnych stylach

by in Życie codzienne 7 lutego, 2019

Stworzenie modnego, przytulnego wnętrza to ogromne wyzwanie! Urządzając swoje mieszkanie od podstaw, warto dobrze i dokładnie przemyśleć każdy element, aby całość prezentowała się wyśmienicie! Niezwykle duże znaczenie dla wystroju ma wybór odpowiednich mebli, które podkreślą styl panujący we wnętrzu.

Jakie meble wybrać?

Meble w stylu nowoczesnym

Proste lub zaokrąglone kształty, brak wszelkich zdobień, designerskie, często futurystyczne formy – oto cechy charakterystyczne mebli, które świetnie odnajdą się w mieszkaniu w stylu nowoczesnym! Wybierając meble do nowoczesnego mieszkania, warto szukać modeli o maksymalnie uproszczonych kształtach, które nie tylko są bardzo modne, ale też łatwiej można utrzymać je w czystości.

Meble w stylu glamour

W przeciwieństwie do stylu nowoczesnego, glamour uwielbia przepych i dużą ilość ozdób. Wnętrza urządzone w tym stylu muszą lśnić! Oczywiście, wszystko powinno być urządzone ze smakiem i dobrym gustem, gdyż wnętrza glamour mają kojarzyć się z luksusem oraz elegancją. Meble glamour muszą więc być wysokiej jakości, mogą mieć lustrzaną powierzchnię oraz bogato zdobione nóżki. Szafka w stylu glamour może też mieć rzeźbione, oszklone drzwiczki. Mile widziane są kryształowe gałki zamiast tradycyjnych uchwytów.

Meble w stylu retro

W mieszkaniach urządzonych w stylu retro, najlepiej sprawdzą się antyczne meble, których warto szukać na przykład na targach staroci lub aukcjach internetowych. W ten sposób, można czasem trafić na prawdziwe perełki w atrakcyjnych cenach! Meble w stylu retro są najczęściej drewniane i mają klasyczne kształty. Ich cechy charakterystyczne to masywna forma i bardzo często ciemne, trochę przytłaczające kolory.

Meble w stylu skandynawskim

Ten styl wystroju wnętrz, będący połączeniem nowoczesności z naturalnością, zyskał w Polsce w ostatnich latach ogromną wręcz popularność! Nic dziwnego, gdyż wnętrza w stylu skandynawskim są miłe, przytulne i zarazem bardzo eleganckie! Meble w stylu skandynawskim, takie jak szafka czy stolik, powinny mieć stonowane, łagodne kolory oraz uproszczone, skromne kształty. Najlepiej byłoby, gdyby były wykonane z naturalnych materiałów, gdyż rozwiązania zgodne z naturą są w tym stylu bardzo pożądane!

Jakikolwiek styl wnętrz wybierzemy dla siebie, zawsze warto pamiętać o tym, aby wszystkie elementy były dopasowane stylistycznie. Przykładowo, w nowoczesnym wnętrzu szafka na rzeźbionych nóżkach nie będzie wyglądała dobrze, a w mieszkaniu urządzonym w stylu retro, zupełnie nie sprawdzi się minimalistyczny, biały stolik kawowy.

Leave a Reply