Blog

Wybór firmy oferującej rozbiórki i wyburzenia

by in Życie codzienne 30 stycznia, 2019

Masz na działce starą szklarnię? Musisz zdemontować piec kaflowy lub wyburzyć jedną ze ścian w swoim mieszkaniu? Jeśli nie chcesz narażać się na niebezpieczeństwo, to zwróć uwagę na firmy oferujące specjalistyczne rozbiórki i wyburzenia. W dzisiejszym wpisie podamy Ci kilka wskazówek dotyczących tego gdzie szukać takich specjalistów i na co zwracać uwagę podczas podpisywania umowy.

Już po pierwszym rekonesansie szybko przekonasz się, że firm rozbiórkowych na rynku jest całkiem sporo. Zanim jednak wybierzesz pierwszą lepszą ekipę, porównaj kilka ofert, sprawdź zakres działań i zobacz jakie ceny są oferowane za konkretne usługi.

Czym kierować się podczas wyboru?

Doświadczenie

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru powinno być doświadczenie. Im dłużej działająca ekipa, tym więcej zrealizowanych zleceń, a co za tym idzie większe doświadczenie i lepsza znajomość branży. Rozbiórki i wyburzenia wbrew pozorom wcale nie są prostym zadaniem. W wielu przypadkach nie można od tak po prostu wszystkiego zdemolować. Należy zwrócić uwagę na okolicę, należy sprawdzić stan budynku i jego plany architektoniczne. Jeśli na przykład wspomniana już szklarnia znajduje się tuż obok jakiegoś budynku gospodarczego lub innego pomieszczenia, to podczas wyburzania trzeba zabezpieczyć teren i w odpowiedni sposób zaplanować poszczególne etapy pracy. W końcu nie chodzi o to, by zniszczyć wszystko dookoła.

Odpowiedni sprzęt

Ekipa zajmująca się rozbiórkami powinna także dysponować odpowiednim sprzętem. Firmy specjalizujące się w tej branży do dyspozycji mają przeważnie cały park maszyn, które mogą wykorzystywać do złożonych lub mniej złożonych zadań.

Szeroki zakres usług – czyli nie tylko rozbiórka czy wyburzenie ale także wywóz odpadów

Jeszcze jedną ważną kwestią jest zakres działania. Dobrze jest wybierać fachowców, którzy zaoferują nie tylko samą rozbiórkę, ale także uprzątnięcie całego terenu oraz wywóz gruzu w Krakowie na ten przykład, śmieci i wszystkich odpadów. W tym miejscu warto się także zastanowić nad tym co będzie się działo z poszczególnymi elementami rozbiórki. W trakcie takich prac mamy przecież do czynienia z pustakami, szkłem, elementami metalowymi, drzwiami, futrynami, cementem czy z deskami. Dobrze jest wybierać firmę, która w odpowiedni sposób utylizuje wszystkie odpady. Niektóre przedsiębiorstwa zajmują się także recyklingiem, wtedy mamy pewność, że akcesoria zyskają nowe życie.

Cena

Wybierając ekipę specjalizującą się w wyburzeniach i rozbiórkach zwróćmy także uwagę na cennik. Najbardziej korzystne oferty wydają się być takie, które w ramach wykonywanych prac w jednej cenie oferują nie tylko wyburzenie, ale także segregację, wywóz śmieci i uprzątniecie terenu.

Leave a Reply