Blog

Obrazy retro i vintage – stwórz ciekawy klimat we wnętrzu!

by in Życie codzienne 7 lutego, 2022

Nic tak nie zdobi wnętrza jak sztuka! Wystarczy wykorzystać puste jednolite ściany i umieścić na nich ulubione dzieło wybranego artysty. Jaki rodzaj sztuki sprawdzi się w klasycznych wnętrzach? W tym celu warto wykorzystać stylowe obrazy retro i vintage.

Obrazy retro i vintage – stwórz ciekawy klimat we wnętrzu!

Aranżowanie wnętrz w taki sposób, by były one spójne, a jednocześnie charakterystyczne, nie jest łatwym zadaniem. Wymaga to zmysłu estetycznego i odpowiedniego wyczucia stylu. Jednym z najlepszych rozwiązań podczas wzbogacania wyglądu wnętrza jest wykorzystanie w tym celu dzieł sztuki. Nawet jeden obraz umieszczony w salonie, sypialni czy gabinecie potrafi całkowicie zmienić jego wygląd. Dzięki takim dodatkom sprawimy, że pomieszczenia będą prezentować się w niebanalny sposób. W tym celu doskonale sprawdzają się obrazy w stylu retro i vintage. Dlaczego warto wyposażyć się akurat w takie rodzaje dzieł sztuki? Sprawdź nasz artykuł i stwórz niepowtarzalne wnętrze w swoim domu!

Dlaczego warto zainwestować w obrazy vintage?

Istnieje wiele powodów, dla których obrazy vintage są wspaniałym rozwiązaniem dla mnóstwa osób zainteresowanym wzbogaceniem wyglądu wnętrz. Jednym z najważniejszych jest fakt, że doskonale pasują one do wielu stylów wnętrzarskich. Umieszczanie obrazów we wnętrzu stało się popularną metodą na nadanie mu oryginalnego charakteru – dotyczy to również tych dzieł, które na ścianach wieszamy bez jakichkolwiek ram. Wystarczy samo płótno, które na jednolitej ścianie prezentuje się naprawdę doskonale. Obrazy vintage wprowadzają do mieszkania ciekawy klimat, który kojarzy nam się ze starodawnym wystrojem. Nawet najprostsze, typowo minimalistyczne płótna pomogą nam stworzyć wnętrze z duszą.

Obrazy w stylu retro – gdzie je umieścić?

Najbardziej oczywistym wyborem w zakresie umiejscowienia obrazów w stylu retro są mieszkania urządzone w tym samym klimacie. Obrazy utrzymane w stylistyce vintage nie muszą jednak koniecznie znaleźć się we wnętrzach typowych dla estetyki retro. Jeśli mamy taką potrzebę, możemy również zawiesić je w nowoczesnych pomieszczeniach. Wystarczy dobrać płótno do ścian i wyposażenia na zasadzie kontrastu. W ten sposób wnętrze zyska całkowicie nowy charakter – każdy gość zwróci na to uwagę. Jeśli chodzi o rodzaje pomieszczeń, to skupmy się przede wszystkim na salonie, sypialni i gabinecie – to właśnie tam obrazy retro i vintage będą prezentować się zdecydowanie najlepiej. W razie potrzeby wzbogacenia wyglądu przedpokoju czy jadalni, również nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z takiej możliwości. 

Leave a Reply