Blog

Podróż autem zimą – jak się do tego przygotować

by in Życie codzienne 23 listopada, 2019

Każdy kierowca wie, że podczas zimowych miesięcy warunki jazdy są mocno utrudnione. Trudności mogą się pojawić podczas pierwszych opadów śniegu lub gdy drogi są oblodzone. Nie pomaga również fakt, że bardzo szybko robi się ciemno, co powoduje niebezpieczeństwo na drogach i zwiększa szansę na kolizję z innymi uczestnikami ruchu. Niestety musimy być gotowi nawet na trudne warunki i wiedzieć jak zachować się w takiej sytuacji. Przede wszystkim powinniśmy dostosować prędkość do warunków, jakie panują na ulicach i czujnie obserwować otoczenie. Prócz tego warto także odpowiednio przygotować auto do takiej zimowej podróży. Jak to zrobić i kiedy skorzystać z pomocy https://laweta-hamburg.com.pl/ ? Podpowiadamy.

Dbanie o samochód zimą

Zarówno ekstremalne upały, jak i arktyczne mrozy nie są dobre dla naszych samochodów. Skrajne warunki atmosferyczne mogą zwiększać szanse na awarię samochodu. Aby tego uniknąć, samochód należy przygotować odpowiednio na zimowy sezon. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą powinien zrobić każdy kierowca w momencie, gdy temperatury spadną do zera stopni, jest zmiana opon na zimowe. Pozwala to unikać poślizgu kół, na oszronionej jezdni. Warto także zmienić płyn do spryskiwaczy z letniego na zimowy. Bardzo niskie temperatury mogłyby spowodować, że letni płyn po prostu zamarznie. Zimowe płyny są przystosowane do bardzo niskich temperatur i często są w stanie wytrzymać temperatury spadające nawet do minus trzydziestu stopni.

Przygotowanie auta do jazdy

Jeśli w nocy Twoje auto zostało pokryte przez śnieg i lód, to przed jazdą koniecznie musisz się go pozbyć. Dokładnie odśnież wszystkie szyby i lusterka. Usuń też lód z szyby i jeśli jest taka potrzeba, to poczekaj chwile, aż odparuje. Niskie temperatury mogą też powodować przymarzanie zamków i uszczelek w drzwiach. Aby do tego nie dopuścić, wystarczy, że nasmarujesz je specjalnymi środkami na bazie wazeliny. Zrezygnuj też z korzystania z myjni, jeśli temperatury są na minusie. Woda mogłaby się dostać w szczeliny auta, zamarznąć tam i rozsadzać delikatne części auta lub uszczelki.

Awaria auta w Niemczech

Zimowa kolizja lub awaria auta może nas spotkać, gdy podróżujemy za granicą np. po Niemczech. Jeśli się tak stało to warto skorzystać z profesjonalnej pomocy drogowej https://laweta-hamburg.com.pl/ , która pomoże nam w trudnej sytuacji. Mamy możliwość skorzystania z holowania, lawety lub warsztatu i naprawy samochodu. Zimą warunki panujące na drodze mogą być problematyczne, nawet dla najbardziej doświadczonego kierowcy, dlatego warto wesprzeć się pomocą specjalistów, jeśli spotka nas awaria.

Leave a Reply