Blog

Trzy filary skutecznego odchudzania

by in Życie codzienne 12 października, 2020

Wiele osób porzuca odchudzanie już po kilku miesiącach czy nawet tygodniach, ponieważ nie widzi wystarczających efektów i traci z tego względu motywację. Dlatego też tak ważne jest, aby zadbać, żeby odchudzanie było maksymalnie skuteczne. Pomogą w tym trzy filary skutecznego odchudzania. Czym one są i dlaczego są takie ważne?

Filar pierwszy – dieta

Pierwszy filar skutecznego odchudzania to oczywiście dieta. Powinna ona ograniczać dostarczane kalorie, tak, aby spalać tkankę tłuszczową, ale jednocześnie dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią ilość niezbędnych składników, takich jak witaminy i minerały, żeby odchudzanie było zdrowe i nie działało negatywnie na nasz organizm.

Do wyboru jest bardzo wiele przeróżnych diet – to, która będzie dla nas odpowiednia, zależy od naszych zasobów finansowych, preferencji żywieniowych, tego, ile czasu mamy na przygotowanie posiłków i nie tylko. Do popularnych diet należą między innymi dieta ketogeniczna, dieta South Beach i dieta Atkinsa. Jeśli zależy nam na czasie i stać nas na to, pewną alternatywą dla samodzielnego gotowania są różnego rodzaju cateringi dietetyczne.

Filar drugi – ćwiczenia

Sama dieta to nie wszystko. Żeby odchudzanie przyniosło pożądane efekty w jak najkrótszym czasie, trzeba je połączyć z drugim i trzecim filarem odchudzania. Drugi filar to ćwiczenia, które można wykonywać na siłowni, ale też można z powodzeniem przeprowadzać je w domu.

Najlepiej wykonywać ćwiczenia przez co najmniej godzinę kilka razy w tygodniu. Warto ustalić sobie z góry, w jakich dniach i godzinach będziemy ćwiczyć, a także ustawić sobie przypomnienia na telefonie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której z uwagi na brak zaplanowanej daty treningu będziemy ciągle odkładać go na później i ostatecznie z powodu ich nieregularności ćwiczenia będą mało skuteczne.

Filar trzeci – suplementy na odchudzanie

Suplementy na odchudzanie po pierwsze przyspieszają ten proces i zwiększają jego skuteczność, a po drugie mają także szereg innych pozytywnych efektów, takich jak przyspieszenie metabolizmu i poprawienie pracy układu trawiennego.

Poszczególne tabletki na odchudzanie (a także inne interesujące tematy powiązane z odchudzaniem) omówione są przez wykwalifikowanych ekspertów tutaj: https://dietetyk.edu.pl/odchudzanie/. Różne leki na odchudzanie są przeznaczone dla różnych grup ludzi (na przykład sportowców czy osób znajdujących się na określonej diecie), tak więc, zanim któryś zakupimy, warto poświęcić czas, aby wybrać produkt najlepiej dostosowany do swoich preferencji.

Leave a Reply