Blog

Jak odpowiednio urządzić salon

by in Dekoracje, Dom 29 września, 2020

Wyposażenie salonu w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób lubimy spędzać czas. Jeśli należymy do grupy osób, która wolny czas spędza oglądając filmy, dobrze będzie jeśli w salonie postawimy na dużą przestrzeń, wysokiej klasy sprzęt RTV i wygodne sofy lub fotele do siedzenia. Musimy  przy tym, kierować się zasadami szeroko rozumianej ergonomii. Jeśli mamy duży telewizor, powinniśmy zadbać o to, by znajdował się w dostatecznej odległości od naszej kanapy. Jak obliczyć prawidłowa odległość, dowiesz się z licznych stron internetowych. Przyda się również sprzęt nagłaśniający i odpowiednie oświetlenie. Jeśli często przyjmujemy gości, w salonie dobrze jest mieć duży stół. Z takiego rozwiązania korzystają osoby, które mają pokój połączony z aneksem kuchennym.

Stół może być szklany lub drewniany, zależy od tego, w jakim stylu masz urządzony salon. Jeśli przeważają w nim stare, zabytkowe meble o dużej wartości, stół powinien również być w podobnym stylu. Najlepiej, by pomieścił kilka, a nawet kilkanaście osób . W specjalistycznych sklepach meblowych, bez trudu znajdziesz wzór, na którym Ci zależy. Jednak dębowe stoły, to dość spory wydatek. Stoły szklane, nawiązują zwykle do nowoczesności, dlatego możesz do niego dopasować bardzo oryginalne krzesła.

Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu. Najlepiej sprawdza się oświetlenie nad stołem, tak zwane punktowe. Sa jednak tacy, którzy w salonie uwielbiają czytać książki. Całe ściany można więc zagospodarować na półki z książkami. Mogą być tradycyjne, lub symetrycznie zawieszone. Dzięki temu. nasz salon będzie jednocześnie domowa biblioteką. Tu również bardzo ważne jest oświetlenie i wygodna sofa lub fotele. W tak urządzonym wnętrzu dobrze wyglądają również fotele bujane. W obecnych czasach mamy do wyboru mnóstwo wzorów. nie tylko wiklinowe, jak przed laty. Młodzi ludzie. urządzają zwykle salon, jako miejsce, gdzie odbywają się liczne domowe imprezy. Nie może tam zabraknąć mini barku z wysokimi krzesłami a także dobrego sprzętu RTV.