Blog

Zumba – wsparcie w walce z utratą kilogramów

by in Życie codzienne 9 grudnia, 2022

Nie tak dawno temu ,,dieta” oznaczała przede wszystkim restrykcje kaloryczne i zamianę przekąsek w postaci batoników na świeże owoce. Natomiast osoby deklarujące regularną aktywność fizyczną najczęściej biegały lub chodziły na siłownię i basen. Dlatego obecna liczba diet, którym możemy się poddać i niezrozumiałe nazwy dyscyplin sportowych mogą przytłoczyć osoby, które wcześniej nie miały styczności ze światem fitness. Na szczęście nie taki diabeł straszny, jak go malują, a zajęcia fitness to między innymi radosne treningi zumby https://zumbabydgoszcz.pl/.

Odchudzanie to proces

Jeśli chcemy schudnąć, musimy uświadomić sobie, że utrata wagi to złożony proces. Może on trwać dłużej lub krócej, w zależności od tego, ile kilogramów przed nami. Jednak najważniejsze jest to, żeby wprowadzone w stylu życia zmiany zostały z nami na zawsze.

Po pierwsze: dieta

To prawda: nasz sposób odżywiania jest najważniejszym czynnikiem, który umożliwia bądź uniemożliwia nam spadek wagi. Jednak pamiętaj, że dieta to styl życia, nie ucinanie kalorii! To stwierdzenie zapewne powoduje w tobie złość, bo chcesz po prostu jak najszybciej lepiej poczuć się w swoim ciele. Sęk w tym, żeby było tak już zawsze, a nie tylko przez krótki okres redukcji. Jeśli będziesz wybierać zdrowe produkty, podziękuje ci za to cały organizm, a przede wszystkim układ pokarmowy. Jego funkcjonowanie wpływa z kolei na naszą odporność oraz kondycję skóry i włosów.

Po drugie: trening, na przykład zumba

Regularna aktywność fizyczna pozwoli ci natomiast utrzymać wymarzoną sylwetkę oraz uzdrowi ciało. Dobrym pomysłem będzie połączenie treningów cardio, dzięki którym spalimy kalorie, ze wzmacnianiem mięśni. Idealnym rozwiązaniem będzie zatem zumba, ponieważ znajdziemy w niej elementy intensywnego tańca i aerobiku, a poszczególne ruchy taneczne zaangażują do pracy całe ciało. Co więcej, wybieramy spośród kilku dostępnych form tej aktywności, takich jak Zumba Fitness oraz Aqua Zumba. Aby zacząć treningi, możemy skorzystać m.in. z usług ZIN Aleksandry Włodarczyk i Zumba Bydgoszcz. Instruktorka prowadząca zajęcia deklaruje, że zumba to jej pasja – i to widać! Wystarczy spojrzeć na fragmenty treningów, dostępne w formie nagrań na stronie internetowej firmy.

Po trzecie: zumba i zdrowie, czyli satysfakcja

To właśnie przyniesie nam wdrożenie w życie powyższych wskazówek. Pamiętaj, że zdrowa żywność i zumba są dla ciebie, nawet jeśli twoja waga utrzymuje się na właściwym poziomie! Zdrową przygodę może zacząć każdy, a dobrą energią zarażą nas osoby, które same mają taką przemianę za sobą, np. ZIN Aleksandra Włodarczyk z firmy Zumba Bydgoszcz. Kto wie, może ćwiczenia będą początkiem także twojej nowej pasji?

Leave a Reply