Blog

Naturalne Odchudzanie

by in Artykuły 7 czerwca, 2022

Choroba Cywilizacyjna – nadwaga

Zacznę od niezbyt górnolotnego stwierdzenia, wchodząc w temat, który stał się niezwykle powszechny i z jakiej by strony nie spojrzeć, pojęcie to dziś nikomu nie jest obce.

Nadwaga, otyłość, nadmiar kilogramów… można by w nieskończoność wymieniać listę problemów, z jakimi boryka się ówczesne społeczeństwo. Dlaczego tak wielu z nas dotyka wskazane zagadnienie? Nie będzie to nadzwyczajnie odkrywcze, ale podsumujmy jeszcze raz, co tak naprawdę powoduje, że zadajemy sobie pytanie – dlaczego tak szybko przybieramy na wadze i w dodatku nie jesteśmy w stanie zgubić zbędnych kilogramów?

Odpowiedź jest prosta i dla wielu nie będzie odkrywczym spostrzeżeniem. Świat bardzo się zmienił… Dziś obracamy się tak naprawdę wokół chemii wszem wobec nas otaczającej. Przetworzone jedzenie, zanieczyszczone powietrze, opryski… a do tego wszystkiego siedzący tryb życia. Idąc na zakupy, trudno o znalezienie jakiegokolwiek produktu, który nie byłby, przetworzony bądź nie posiadał w składzie dodatków, które jak się okazuje, nie mają nic wspólnego z ekologiczną żywnością. Gdyby cofnąć się w czasie, oczywistym było sadzenie, sianie i przetwarzanie w naturalny sposób warzyw i owoców. Opryski czy nawozy nie były na tyle powszechne, raczej stosowano nawóz naturalny, a insekty zwyczajniej zbierano tak, jak robiło się to w przypadku choćby stonki ziemniaczanej. Wymagało to ogromu pracy i czasu, aby efekty były zadowalające. Medycyna nie była na tak zaawansowanym poziomie, jak dziś, natomiast ludzie mniej chorowali, zjadając to, co posadzili lub przetworzyli z własnych upraw.
Problem nadwagi był raczej jednostkowy. Dziś niestety łatwo jest zauważyć odwrotność. Przemieszczamy się, nie musząc angażować w to własnego wysiłku, pracujemy, siedząc w miejscu. Odżywiamy się nieregularnie i bardzo często produktami gotowymi. Większość osób nawet nie zwraca uwagi na skład produktu, który kupuje. Stąd też problemy z nadwagą a co za tym idzie problemy zdrowotne. Jakość naszego życia przekłada się na stan naszego zdrowia, pojawiające się z nim problemy, jak i zbędne kilogramy, których pozbyć się wcale nie jest łatwo. Dziś to problem cywilizacyjny. Zadajemy sobie pytanie- co można z tym zrobić? Jak to zmienić?

Odpowiedź jest prosta. Zrób porządek z tym, co fundujesz własnemu organizmowi, a wypracujesz symbiozę z nim.

Naturalne czy farmakologiczne?

 

Świadomość na całe szczęście prowadzi nas do miejsca, w którym zaczynamy wyciągać wnioski. W całym tym pędzie zaczynamy zauważać, że problem, o którym zawsze tylko się słyszy, zaczyna dotyczyć również nas samych. Zaczynamy więc szukać sposobów na to, jak pozbyć się zbędnych kilogramów, jak sprawić by wróciło do nas dobre samopoczucie, energia, siły witalne i szczupła sylwetka.

Co zrobić by nasz stan zdrowia się polepszył? Szukając, wychodzimy naprzeciw eksplozji informacyjnej.

Internet przepełniony jest cudownymi receptami na zrzucenie wagi. Strony z suplementami, fora internetowe, reklamy, banery, media społecznościowe itd. Haseł jest mnóstwo… Utrata wagi w miesiąc, cudowne kapsułki, programy odchudzające, diety cud i wiele, wiele innych proponowanych produktów. Wystarczy tylko, łykać kapsułki rano by nasze życie odmieniło się na zawsze. Nie jest to, jednak tak sprawdzające się w praktyce, jak zachwalane jest w świecie marketingu. Nie zmieniając nic w swoim życiu, nie zmieni się nic z naszym ciałem. I żadna magiczna kapsułka nie pomoże nam pozbyć się nadwagi czy problemów zdrowotnych z nią związanych, kiedy jedyne co zmieni się w naszym życiu to ilość suplementów przyjmowanych o poranku.

Wielu z nas zapomina, że naprawdę jesteśmy tym, co zjadamy. Jest to sformułowanie powszechnie używane tak jak i to, że jelita to nasz drugi mózg. I tak właśnie jest! Nasze ciało to nie śmietnik, nie kompostownik, który sam poradzi, sobie z przetworzeniem tego, czym go raczymy- zwłaszcza że każdy nienaturalny składnik nie zostanie rozłożony na czynniki pierwsze, tak jak odbywa się to w przyrodzie. Tylko od nas zależy, czym zaspokajany będzie nasz organizm, jak sobie poradzi, z przetworzeniem tego, co od nas dostanie. Tak! Człowiek musi wreszcie pojąć, że jako pierwszy kreśli scenariusz własnej podróży. Że to właśnie od niego i od jego świadomości zależy jakie procesy będzie przechodziło jego ciało.

Owoce, warzywa, nawodnienie– z natury możemy czerpać całymi garściami. Możemy sprawić, by nasz organizm zaczął oczyszczać się z toksyn. Od zawsze wiadomo, że owoce i warzywa to bomba witaminowa. Nie istnieją tylko po to, aby przepełniać doznaniami nasze kubki smakowe, a dzięki nim możemy pozwolić na uruchomienie w naszym ciele procesów oczyszczenia go ze wszystkich negatywnym aspektów zewnętrznych, które blokują nam możliwość pozbycia się czynników odpowiedzialnych za brak możliwości zrzucenia wagi.

Sami musimy podjąć kluczową dla nas decyzję. Chcemy, siedząc w fotelu, szpikować się cud kapsułkami licząc na to, że utrata wagi będzie spektakularna i bez wysiłkowa czy może weźmiemy własne zdrowie we własne ręce i zaczniemy czerpać z możliwości, jakie daje nam natura, przywracając harmonię w naszym ciele.

naturalne odchudzanie

Siła Natury- naucz się z niej czerpać!

Nasz organizm to niesamowita maszyna. Mająca zdolność do samo naprawy, umiejąca ochronić naszą krew przed zagrożeniem. Naszym zadaniem jest go wspomóc, nie zapełniać go toksynami, z którymi będzie mu się trudno uporać. Od początku istnienia świata natura dawała człowiekowi wszystko, by mógł przeżyć. Karmiła go, dając nieograniczone źródło życia. Dziś musimy wrócić do źródła, nauczyć się wykorzystywać dane nam możliwości, pochylić się z szacunkiem ku ekologii. Tym samym poczuć się dobrze we własnym ciele, odzyskać radość życia, poczuć lekkość i witalność. Budzić się codziennie rano z masą energii, spoglądać w lustro z uśmiechem, bo szczęśliwy człowiek to zdrowy człowiek!

Warzywa i owoce w codziennym jadłospisie powinny być nieodzowną częścią naszego życia. Są źródłem witamin, wspomagają oczyszczenie się organizmu z toksyn, przyśpieszają metabolizm. Co jest ważne w procesie gubienia zbędnych kilogramów? Odpowiedź jest prosta. Dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych mu do funkcjonowania składników, których właśnie owoce i warzywa są źródłem. Przyjrzyjmy się więc bliżej jakie wartości odżywcze da nam dane warzywo czy owoc. Nie omówimy tu szczegółowo wszystkich z nich, ale pokażemy te najbliższe nam podczas procesu zrzucania zbędnych kilogramów. Warto zwrócić uwagę szczególnie na te z dużą ilością błonnika.

Warzywa z rodziny kapustnych. Szczególną uwagę zwraca tu brokuł. Powszechnie używany w kuchni, bardzo smaczny, z możliwością przyrządzenia na różne sposoby. Wysoka zawartość błonnika przyśpiesza metabolizm i napędza układ trawienny. Ze wszystkich warzyw to właśnie te z rodziny kapustnych zawierają najwięcej białka. Mają właściwości antynowotworowe.

Jarmuż jest natomiast bombą witaminową dla naszego organizmu. Jest źródłem wapnia, witamin A, C i E, zawiera w sobie potas i duże ilości kwasu foliowego.

Mając w myśli Zdrowie i Odchudzanie bezapelacyjnie ma się przed oczami właśnie ją. Korzystnie wpływająca na metabolizm i pracę jelit, źródło beta-karotenu. Wizytówka promiennej cery- Marchew. Od najmłodszych lat, podawana nam w każdej formie. Kojarzona od zawsze ze źródłem zdrowia.

Seler Naciowy oczyszczający organizm z toksyn dzięki dużej zawartości witaminy C. Wzmacniający odporność, źródło błonnika. Jest klasyfikowany jako faworyt w procesie detoksu. Nie brakuje go w jadłospisie dietetycznym.

Pomidory zawierające likopen, który przyśpiesza metabolizm. Są one źródłem potasu oraz witaminy C.

Cukinia pozwalająca pozbyć się z organizmu nadmiaru wody, ogórek, papryczka chilli i oczywiście szpinak, o którym nie można nie wspomnieć, wymieniając warzywa przychodzące na myśl w procesie tracenia wagi. Co ciekawe wg badań szpinak należy rozdrobnić i miksować, aby wspomagał odchudzanie, ponieważ wtedy uwalnia się niego tylakoid wzmacniający ten proces.

Czas wspomnieć o owocach. O tyle o ile do warzyw podchodzi się różnie, mając tu na myśli sympatyków i osoby bardziej sceptycznie, jeśli chodzi, o zamiłowanie do walorów smakowych, tych właśnie darów natury tak też owoce są przyjmowane z wielkim optymizmem. Uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Kiedy słyszy się, owoce na myśl przychodzi słodycz.

Wszyscy znamy to uczucie, kiedy w ustach robi się słodko choćby od spoglądania na piękny, soczysty, świeży owoc. I tak oto ukazuje nam się istny wachlarz wyboru.
Jabłka, Gruszki, jagody, jeżyny, porzeczki, maliny itd. można by wymieniać przez następne dwa akapity. Owoce są źródłem energii. Zawierają mnóstwo witamin, minerałów i oczywiście zawierają mnóstwo błonnika. Są bardzo cennym urozmaiceniem diety. Kiedy najlepiej sięgać po owoce? Odpowiedź brzmi- rano i przedpołudniem. Dostarczą nam energii, by napędzić dzień.

Do wyboru do Koloru!

Rozpoczynając proces walki o swoje zdrowie i ciało, o jakim marzymy albo przynajmniej takie, z którego będziemy w 100% zadowoleni (bo to chyba najważniejsze- czuć się dobrze z samym sobą), warto poukładać wszystko w całość. Jeśli już wiemy, jakie naturalne produkty pozwolą nam, skutecznie schudnąć. Warto jest, się teraz zastanowić nad zaplanowaniem dnia, swojej aktywności fizycznej i zbilansowaniem posiłków stosując nabytą wiedzę o owocach i warzywach. Jak dobrze rozpocząć dzień? Energia jest nam potrzebna, by z Powerem zacząć, mieć siłę i jasny umysł a przy tym skutecznie schudnąć zaprzestając fundowania sobie zbędnych kalorii, których nie zdołamy pozbyć się z organizmu. Najlepszym rozwiązaniem na rozpoczęcie dnia, a także bardzo praktycznym jest sporządzenie koktajlu do wypicia. Świetny sposób, gdy nie mamy czasu na przyrządzanie wymyślnych posiłków. Sposób praktyczny, łatwy, niezabierający nadmiaru czasu, dający kopa witaminowego i niskokaloryczny- wspomagający odchudzanie. Jak skomponować koktajl?

Oczywiście – Do wyboru do koloru!

To, co lubimy, z czym lubimy. Tak by było smacznie i zdrowo. Na https://agataberry.pl/koktajl-odchudzajacy/ znaleźć można mnóstwo przepisów oraz wskazówek, jakie produkty łączyć ze sobą by nasze kubki smakowe oszalały, a ciało stawało się smukłe i zdrowe. Wszyscy jesteśmy piękni! Nauczmy się dbać o siebie. Zacznijmy czerpać z odpowiednich źródeł, znajdując harmonię, szczęście i spokój w naszym życiu. Zawalczmy o siebie, bo pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić każdy z nas to pokochać sam siebie. Wtedy wszystko zacznie się układać, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Na tym zakończmy. Kochajmy Siebie.

Słodkiego, Miłego Życia!

Leave a Reply