Blog

4 sekrety doskonałego demakijażu

by in Blog 18 września, 2022

Prawdziwe mistrzostwo to nie tylko pięknie wykonany makijaż, ale również profesjonalna technika pracy. Bardzo ważną fazą początkową jest kompleksowe przygotowanie skóry do aplikacji kosmetyków kolorowych. Składa się na nią szereg czynności, dzięki którym makijaż może bez problemu ustabilizować się na twarzy dając trwały efekt.

Dokładne oczyszczenie twarzy z resztek makijażu jest bardzo ważne. Aby zapewnić jak największy komfort, należy zastosować preparat, który uwzględnia indywidualne potrzeby skóry.

Demakijaż oczu

Przed usunięciem makijażu z całej twarzy należy, w pierwszej kolejności, wykonać demakijaż okolic oczu. Do tego celu można wykorzystać gotowe chusteczki do demakijażu lub waciki kosmetyczne, najlepiej takie, które mają ścisłe włókna. Waciki niskiej jakości pozostawiają duże ilości włókien na rzęsach i często dostają się do spojówek, podrażniając oko. Do demakijażu oczu należy stosować  specjalne, przeznaczone do tego celu preparaty. Zwykłe mleczka mogą podrażniać spojówkę, a poza tym nie rozpuszczają tak skutecznie kosmetyków do makijażu oczu, w szczególności tuszów do rzęs.

Technika demakijażu oczu

Do zmycia makijażu oczu należy użyć wacika nasączonego odpowiednim preparatem i wykonać następujące czynności:

płatek kosmetyczny podkładamy pod linię dolnych rzęs, przesuwamy płatek do góry i przez chwilę delikatnie dociskamy do rzęs. Następnie pionowymi ruchami z dołu na górę zmywamy makijaż;
w ten sam sposób, ale tym razem pionowymi ruchami z góry do dołu zmywamy makijaż z powieki. Należy zwrócić uwagę na to, aby resztki tuszu nie pozostały między rzęsami i w kącikach oczu;
jeżeli na rzęsach w dalszym ciągu pozostają resztki makijażu, można oczyścić powiekę, przesuwając płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka.

Wykonując demakijaż należy pamiętać, że skóra wokół oczu jest bardzo cienka i podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia – szczególnie mechaniczne. Dlatego nigdy nie należy jej trzeć i rozciągać, ponieważ może to prowadzić do podrażnienia i uczucia dyskomfortu.

Demakijaż twarzy

Kolejnym etapem jest demakijaż twarzy, który wykonujemy przy pomocy dwóch wacików nasączonych mleczkiem kosmetycznym lub żelem do mycia twarzy (w zależności od rodzaju cery: mleczko do cery suchej, a żel do cery tłustej, mieszanej). Pracujemy obiema rękami jednocześnie, delikatnymi, kolistymi ruchami zmywamy twarz od środka na zewnątrz. Czysty wacik, bez pozostałości makijażu, to oznaka, że twarz została oczyszczona odpowiednio.

Podczas demakijażu należy trzymać palce skierowane w dół i aplikować mleczko / żel do mycia twarzy łagodnym łukiem do góry, dzięki czemu resztki kosmetyków nie będą osadzały się w zmarszczkach i rozszerzonych porach skóry.

Następnym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry z resztek mleczka / żelu do mycia twarzy. Wykorzystuje się do tego celu wodę w sprayu. Niedokładne usunięcie mleczka / żelu do mycia twarzy znacznie pogarsza przyczepność podkładu. Na zakończenie należy przetrzeć twarz tonikiem, przywracając w ten sposób właściwy poziom pH.

Aplikacja kremu

Ostatnią czynnością przygotowawczą jest wsmarowanie nawilżającego kremu. Pod makijaż odpowiednie są jedynie lekkie, łatwo wchłaniające się emulsje, które posiadają właściwości zmiękczające i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu.

Krem pod oczy należy zaaplikować punktowo na partie pod oczami, a następnie delikatnie wsmarować – zawsze w kierunku wewnętrznego kącika. Na powieki stosujemy specjalny żel pod oczy.

Krem do twarzy należy nałożyć opuszkami palców kolistymi ruchami w kierunku zewnętrznym. Należy zacząć od czoła w stronę dolnych partii.

Aplikacja kremu nie powinna być niedbale i pospiesznie wykonaną czynnością pielęgnacyjną, można ją połączyć z wykonaniem krótkiego, kilkuminutowego masażu, który pozwoli lepiej wchłonąć się substancjom czynnym, a poza tym pomoże zminimalizować napięcie twarzy, zmiękczyć rysy i złagodzić owal. Zastosowanie masażu uelastycznia skórę i pobudza krążenie, ułatwiając późniejsze wykonanie makijażu.

Leave a Reply