Blog

5 błędów w Twoich stylizacjach, które inni z pewnością zauważą

by in Blog 17 czerwca, 2021

Niektóre rzeczy, które są ze sobą perfekcyjnie połączone na pierwszy rzut oka, mogą wyglądać śmiesznie, gdy tylko je założymy. Aby nie paść ofiarą modowej porażki i nie rozśmieszyć wszystkich, unikajmy błędów, o których dowiesz się z poniższego tekstu.
1. Wiele kontrastujących linii
Ciemnobeżowa skórzana kurtka, biała spódnica midi, bordowe botki – te odcienie są dość dobrze zestawione, ale haczyk tkwi w długości tych wszystkich rzeczy. Krótka kurtka i spódnica, która kończy się pośrodku łydek, taka stylizacja wizualnie dzieli figurę na trzy kontrastujące części. Wydaje się, że wszystkie rzeczy nie są częścią jednego zestawienia, a bardziej jakby zostały wybrane przez przypadek. Sylwetka staje się wizualnie grubsza, a wzrost krótszy.
Wybierając zestaw krótkiej kurtki i spódnicy midi należy zwrócić uwagę na jednolitą kolorystykę spódnicy i butów, wykorzystać monochromatyczne dodatki lub kombinacje z pionowymi paskami, aby uniknąć błędu w tworzeniu swojej wymarzonej stylizacji.
2. Mały rozmiar płaszcza
Ten błąd z pewnością zostanie zauważony przez każdego. Jeśli płaszcz jest większy o jeden rozmiar, to da się wpleść to w modny ostatnio trend oversize. Niestety w obcisłym płaszczu będziemy wyglądać co najmniej niekorzystnie, a co najwyżej śmiesznie. Warto o tym pamiętać: ubrania o jeden rozmiar mniejsze nie wyszczuplają Cię, ale dają odwrotny efekt. Aby wyglądać na wyższą i szczuplejszą, warto, po pierwsze, wybrać odzież wierzchnią w swoim rozmiarze, a po drugie podkreślić talię.
Również w tym sezonie istotne są wydłużone płaszcze o prostym kroju, które sprawią, że każda figura będzie idealna. Tylko w takim przypadku nie popełnij kolejnego błędu.
3. Połączenie płaszcza midi ze spódnicą maxi
Kolejnym błędem jest zły stosunek długości Twojego ubioru. Warto zauważyć, że spódnica lub sukienka do kostek dobrze wygląda tylko na wysokich dziewczynach. Ale w każdym razie połączenie z długim płaszczem nie poprawi wizualnie żadnej figury.
Taki zestaw nie daje możliwości pokazania wyraźnej sylwetki i sprawia, że figura jest dysharmonijna. Spódnica midi lub maxi jest dobra z płaszczem do połowy uda, a płaszcz midi najlepiej łączy się z sukienkami i krótszymi spódnicami.
4. Zbyt masywne buty
Grube botki, trampki, a nawet sandały są jednym z najbardziej pożądanych trendów sezonu 2020. Trend ten jest nadal aktualny w 2021 roku, ale należy z nim uważać. Dlatego lepiej unikać ciężkich butów w połączeniu z płaszczem midi, aby nie stać się pośmiewiskiem i właścicielem krótkich grubych nóżek.
5. Niestosowanie się do różnicy temperatur
Klapki lub sandały w komplecie z futrem lub ocieplanym płaszczem wyglądają efektownie tylko na wybiegu i na okładkach popularnych magazynów modowych. W rzeczywistości dziewczyna w tym zestawie może zostać wzięta przez otaczających ją ludzi za szurniętą nastolatkę. To nie tylko błąd w stylu, ale także w dbaniu o swoje zdrowie. Lepiej zadbać o siebie i o swoją odporność niż ubierać się nie odpowiednio do pogody.
Mamy nadzieję, że te krótkie wskazówki jak zachować swój idealny styl i nie paść ofiarą modowego faux pas pomogą Ci w doborze odpowiednich ubrań, które zachwycą Twoje otoczenie.

Leave a Reply