Blog

Co zjeść na szybko?

by in Blog 26 września, 2021

1. Zjedz suszone śliwki

Przyznam, że gdy pierwszy raz usłyszałem o tym sposobie od nauczyciela historii to kompletnie w niego nie wierzyłem. Później, jeszcze w czasie tej samej lekcji sprawdziłem jego wiarygodność w internecie. O dziwo, wyskoczyło miliard artykułów potwierdzających ten fakt. Zatem postanowiłem przetestować go na własnej skórze i również ku mojemu zaskoczeniu okazał się skuteczny. Nie wiem, czy był to efekt placebo, czy jakiś nadzwyczajnych właściwości śliwek, ale przez 4 godziny nie myślałem ani przez chwilę o jedzeniu (chyba mój życiowy rekord).

2. Guma do żucia

Bardzo często staram się oszukać swój umysł i głód za pomocą gumy do żucia. Nasza niepohamowana żądza jedzenia ma często swoje źródło w stresie lub znudzeniu. Dlatego w tych przypadkach, zdecydowanie najlepszym wyjściem będzie zainwestowanie grubych pieniążków w paczkę gum do żucia. Sięgaj po nie nawet gdy odczuwasz naturalny głód, ponieważ dzięki żuciu Twój mózg dostanie sygnał o posiłku, co z całą pewnością zmniejszy apetyt.

3. Jajka na śniadanie

Jeżeli wiesz o tym, że czeka Cię długi okres bez jedzenia to sugeruję, aby Twój ostatni posiłek zawierał w sobie jajka. Dzięki nim organizm nie będzie szybko alarmował o potencjalnym głodzie oraz przy okazji ,,zapchają” żołądek na stosunkowo wystarczający czas. Mało tego, według badań opisanych w ,,Journal of American College of Nutrition” zjedzenie jajek na śniadanie sprawia, że później spożywamy mniej kalorii podczas obiadu.

4. Jabłka

Jak pewnie wiesz, jabłka mają bardzo wysokość zawartość wody, co w znacznym stopniu przyczynia się do ograniczania poczucia głodu. Ponadto natura obdarzyła je w błonnik, który również pomaga oszukać nam mózg. Osobiście uważam, że zjedzenie jednego jabłka to za mało, jednak gdy zainwestujesz w przynajmniej dwie sztuki, to efekt będzie zdecydowanie lepszy niż w przypadku wypicia popularnych jogurtów pitnych.

5. Woda

Spisywanie wszystkich zalet, jakie wnosi do naszego organizmu woda, spowodowałoby powstanie pergaminu o wysokości Sky Tower’a. Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć o tym, że woda zapełnia żołądek. Dlatego wypicie butelki wody może być dobrym sposobem na walkę z głodem. Jednak, jak też pewnie wiecie, dzięki niej nawadniamy organizm. W wyniku czego osoby z małym/niewytrzymałym pęcherzem (między innymi ja), muszą niejednokrotnie odwiedzić toaletę, po tym jak wypiją kilka łyków wody. Mimo tego, woda jest chyba najzdrowszym sposobem na hamowanie głodu.

6. Baton

Oczywiście nie jest to do końca zdrowe rozwiązanie, ale umówmy się – po nie sięgamy najczęściej. Batony energetyczne zapychają nasz żołądek, dostarczają dużej ilości cukru, w wyniku czego nasz mózg nie myśli tylko i wyłącznie o jedzeniu.

7. Napój słodzony

Skoro wyżej napisałem o batonach, to także muszę wspomnieć o innym zdrowym produkcie – napoju słodzącym. Jest niezliczona wersja takich napojów (3 cytryny, coca cola itd.), a ich zaletą jest to, że napełnią Twój żołądek oraz dostarczą znaczną ilość cukru.

Leave a Reply