Blog

Czy możliwa jest zmiana złych wspomnień w dobre?

by in Blog 20 lipca, 2022

W internecie wiele jest informacji o tym jak metoda samouzdrawiania zmienia ludzi i ich życie. Według niej każda osoba, która doznała jakiegoś bólu, cierpienia czy została poddana sytuacji, która na trwałe ją zmieniła może to odwrócić. Otóż bardzo wiele osób w dzieciństwie doznaje przykrych zdarzeń, które na stałe wywierają na nie wpływ. Są to akty przemocy fizycznej, psychicznej lub emocjonalnej: pobicia, gwałty, molestowanie, krzyki, upokarzanie, zabieranie poczucia wiary w siebie.

Z tego powodu jako osoby dorosłe ludzie ci mają szereg zaburzeń, problemów z samymi sobą, innymi ludźmi, partnerami. Doświadczając negatywnych zdarzeń i emocji z nimi związanych w ludzkim ciele powstają pewne mechanizmy. Jeśli dziecko było np. bite kablem od żelazka (sama byłam w taki sposób bita) przez całe życie w jego organizmie będą pojawiały się pewne objawy, kiedy zaobserwuje, że ktoś w jego obecności bierze do ręki kabel i zwija go w charakterystyczny sposób. Tu już nigdy nie będzie czasu na myślenie co to osoba zamierza zrobić. Serce zacznie walić jak opętane, zaczną się pocić dłonie, w ciągu trzech sekund zrobią się całkiem mokre, do tego stopnia, że są w stanie odbić na suchej powierzchni swój pełny kształt. Braknie śliny w ustach. Uszy zaczną pulsować i zrobią się bordowe. Zaczną drżeć kończyny. I zanim zdamy sobie sprawę, że sprzedawca chowa klientowi stojącemu przed nami w kolejce sklepu z AGD żelazko do kartonu, aby mu je sprzedać rozpadniemy się na milion kawałków.

Przykładów można by mnożyć. Za każdym razem kiedy mój facet zagląda do swojej komórki lub laptopa czuję niepokój. Nigdy nie zrobił nic co mogłoby mnie zranić ale w dzieciństwie doznałam tylu negatywnych doświadczeń związanych z odrzuceniem, porzuceniem, oszukaniem, zniknięciem, że za każdym razem wtedy wydaje mi się, że kiedy on zniknie w tamtym świecie choć na chwilę to zniknie też dla mnie.

Jak to dokładnie działa

Czytałam w internecie o ludziach, którzy dzięki radykalnej zmianie wspomnień przestają cierpieć z powodu doznanej krzywdy. Sytuacje są różne: tak np. ludzie, którzy doznali wypadków a wskutek nich obrażeń powtarzają w głowie dziesiątki razy to samo lecz zmienione wspomnienie. Czyli, że do wypadku nigdy nie doszło. Kiedy powtórzą to odpowiednią ilość razy aż w końcu w to uwierzą ich obrażenia znikają. Nie dawniej niż wczoraj czytałam o kobiecie, która zsiadała z motoru i gołą nogą dotknęła rozgrzanej rury wydechowej. Poparzenie było silne i bardzo cierpiała przez wiele tygodni. Leki, które stosowała nie bardzo pomagały. W końcu zaczęła powtarzać w myślach te scenę z pamięci, gdy schodziła z motoru, ale tym razem nic się nie zdarzyło, bo nie dotknęła nogą rury. Powtarzała to tyle razy aż jej umysł w to uwierzył. W ciągu trzech dni wszystkie obrażenia na nodze zeszły.

Podobne sytuacje opisują strażaków, którzy na służbie doznali poparzeń. Dzięki radykalnej zmianie wspomnień udało im się wreszcie wyleczyć obrażenia. Inne sytuacje opisują rany psychiczne. Wystarczy zastąpić przykre wspomnienia zmieniając  je w dobre a ponoć wtedy zajdą w ciele zmiany biochemiczne i człowiek może w inny sposób zacząć reagować. Nie wiem czy jest to prawda czy nie ponieważ nigdy tego nie spróbowałam ale właśnie zamierzam to przetestować.

Leave a Reply