Blog

Dieta jogurtowa – jedz jogurty i ciesz się smukłą sylwetką

by in Blog 14 czerwca, 2021

Każda kobieta pragnie mieć smukłą i piękną sylwetkę. Pięknem swego ciała może cieszyć się bez większych wyrzeczeń. By poczuć się lepiej i znacznie lżej wystarczy zastosować skuteczną dietę jogurtową. Jej sekret tkwi w tym, że w każdy lekkostrawny posiłek wkomponowany jest jogurt naturalny lub owocowy.

Dieta jogurtowa polecana jest w szczególności tym, którzy uwielbiają rozkoszować swe podniebienie smakowitymi jogurtami. Główną wytyczną tej diety jest spożywanie produktów zawierających w swym składzie żywe kultury bakterii, które to usprawniają proces trawienia. Dieta ta doskonale oczyszcza nasz organizm z toksyn oraz ubocznych produktów przemiany materii.
Stosując te kurację nie musimy spożywać tylko i wyłącznie jogurtów naturalnych. Mogą to być jogurty owocowe o naszym ulubionym smaku. Polecane są w szczególności jogurty beztłuszczowe, choć nie jest zabronione konsumowanie jogurtów z niewielką zawartością tłuszczu. Prócz jogurtów możemy spożywać pieczywo pełnoziarniste, warzywa, owoce, płatki owsiane i kukurydziane, ryż, musli raz chude mięso, najlepiej drobiowe. Zabronione jest natomiast spożywanie tłustych ryb oraz mięs czerwonych.
Oprócz trzech kluczowych posiłków, oczywiście z dodatkiem jogurtu, dozwolone są dwa dodatkowe: drugie śniadanie i podwieczorek. Posiłki te muszą koniecznie składać się z jogurtu oraz owocu lub warzywa. Składniki te możemy komponować w dowolny sposób.
Każdego dnia musimy wypijać co najmniej 1, 5 litra wody mineralnej, najlepiej niegazowanej.
Pierwsze efekty tej diety można zauważyć bardzo szybko, bo już po trzech dniach stosowania. Dzięki diecie jogurtowej można zrzucić około 6 kilogramów, w ciągu dwóch tygodni. To niesamowity rezultat biorąc pod uwagę, że nie musimy się głodzić. Stosując tę dietę nie oszukujemy naszego organizmu, gdyż jest ona bogata witaminy A, z grupy B oraz składniki mineralne. Produkty w niej zawarte zawierają łatwo przyswajalne białko, fosfor i wapń. Składniki te regulują przemianę materii, zwiększają odporność oraz wzmacniają układ nerwowy. Dzięki temu czujemy się zdrowsi, nie jesteśmy zmęczeni ani osłabieni.
Wadą tej kuracji jest to, że dla niektórych może okazać się monotonna. Nie należy też do najtańszych. Ze względu na dużą zawartość nabiału kuracji tej nie mogą stosować osoby z nietolerancją pokarmową oraz z zaburzeniami pracy nerek.
Po dwutygodniowej kuracji efekty są naprawdę zadawalające. Zbędne kilogramy możemy zrzucić jedząc naprawdę smacznie i zdrowo. Należy pamiętać o tym, że redukcja wagi nastąpi tylko wtedy, gdy jadłospis zostanie prawidłowo skomponowany. Warto zatem skorzystać z wizyty u dietetyka. Wtedy z pewnością nasze wyrzeczenia nie pójdą na marne, a efekt jojo będzie nam obcy.

Leave a Reply