Blog

Dieta paleo nie musi być nudna

by in Blog 5 grudnia, 2021

Odchudzanie to nie tylko czas na pozbycie się zbędnych kilogramów. W większości przypadków to również czas, by zadbać o swoje zdrowie. Właśnie tym charakteryzuje się odchudzanie paleo.

Często zastanawiamy się jak ludzie kilkaset lat temu mogli żyć tak wiele lat. To wszystko dzięki odpowiedniej diecie. Dziś kuszą nas bary szybkiej obsługi. Żywność, która zawiera dużo barwników, konserwantów i wiele innych sztucznych dodatków również nie pomaga nam w schudnięciu i zadbaniu o swoje zdrowie.

Dieta paleo, zwana również dietą człowieka pierwotnego przez wielu została mocno skrytykowana. Ale czy te opinie są słuszne? Jest to dieta zbilansowana, a nasz organizm otrzymuje odpowiednią ilość kalorii. Dzięki temu nie ma mowy o efekcie jo-jo i innych skutkach ubocznych. Po wielu dietach nasz organizm jest wyczerpany, brakuje mu niezbędnych składników odżywczych. W przypadku diety paleo tego powiedzieć nie możemy.

Dieta ta nie jest monotonna, chociaż wiele osób uważa, że wymaga od nas zrezygnowania z wielu produktów. To nieprawda. Jaka jednak z niewielu diet pozwala nam na spożywanie naprawdę ciekawych posiłków. Dieta paleo opiera się na białku. Nie może go zabraknąć w naszym codziennym menu.

Dzięki niemu przyspieszamy przemianę materii. Poza białkami równie ważne są węglowodany. W diecie paleo duży nacisk kładzie się na kwasy tłuszczowe omega 3 (znajdziemy je w orzechach czy dziczyźnie). Jeśli mówimy o diecie człowieka pierwotnego to nie może i tu zabraknąć owoców i warzyw.

Każdy dzień powinien w nie obfitować, a w sklepach powinniśmy wybierać tylko te świeże. Oprócz tego, że schudniemy kilka kilogramów zadbamy przede wszystkim o swoje zdrowie. Dzięki jej stosowaniu możemy skutecznie walczyć z cywilizacyjnymi chorobami. Mowa tu przede wszystkim o nowotworach.

Dieta paleo to również pozytywny wpływ na pracę naszego mózgu oraz profilaktyka chorób serca. Dlatego też jeśli szukamy odpowiedniej diety, a może nawet stylu życia to dieta paleo jest propozycją godną uwagi, tym bardziej, że nie jest to dieta restrykcyjna, a zbilansowana.

Leave a Reply