Blog

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry twarzy?

by in Blog, Medycyna 22 lipca, 2021

Każda kobieta pragnie mieć idealną cerę, wolną od przebarwień, zaskórników, albo pryszczy. Jędrna i gładka skóra twarzy odpowiada za zdrowy wygląd i dodaje młodzieńczego blasku. Dzięki codziennej pielęgnacji skóry twarzy można zniwelować działanie niekorzystnych czynników, jak makijaż, kurz, czy brud, które odpowiadają za większość niedoskonałości kobiecej cery. 

Czy typ cery ma wpływ na pielęgnację?

Kluczem do posiadania zadbanej skóry twarzy jest dobrze przeprowadzona pielęgnacja. W związku z tym niezwykle ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków, które są przystosowane do typu cery.

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji najpierw należy się zastanowić, jaki się ma rodzaj skóry. Sucha cera charakteryzuje się cienkością i tendecją do powstawania zmarszczek, natomiast tłusta ma skłonność do błyszczenia się, czasami nawet zaraz po umyciu. Poza tym, wyróżnia się również cerę normalną i mieszaną.

Kupując kosmetyki do pielęgnacji warto również zwrócić uwagę, czy skóra jest podatna na pojawianie się trądziku, naczynek, czy jest wrażliwa lub ma skłonności do reakcji alergicznych. Jeśli tak, najlepszym pomysłem będzie dobór produktu dedykowanego skórze z danym problem np. https://dermalogica.pl/daily-skin-health/502-hydro-masque-exfoliant.html

Oczyszczanie i tonizowanie

Podstawą codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest jej oczyszczanie przy pomocy płynu micelarnego, mleczka, albo żelu. Czynność powinno się powtarzać minimum dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Poranne oczyszczanie ma za zadanie usunąć ze skóry resztki kremu oraz kurz, natomiast wieczorne niweluje resztki makijażu, zanieczyszczenia powietrza, kurz, brud, czy wydzielone sebum.

Po oczyszczeniu twarzy należy zastosowań tonik, który ma za zadanie przywrócić naturalne pH skóry. Odczyn cery zostaje bowiem zaburzony podczas oczyszczania i w przypadku pominięcia tonika, zaczyna nadmiernie wydzielać sebum.

Pielęgnacja kremem

Podobnie jak oczyszczanie, krem do skóry twarzy powinno się nakładać dwa razy dziennie. Kremy stosowane na dzień powinny mieć lekką formułę i nawilżać skórę twarzy. W przypadku kremów na noc, można się zdecydować na produkt o bogatszym składzie, który poza dostarczeniem dawki witamin, będzie działał stymulująco na budowę kolagenu.

Pora roku powinna również determinować wybór kremu do twarzy. Latem lepiej sprawdzą się preparaty nawilżające, a zimą natłuszczające.

Leave a Reply