Blog

Najważniejsze zasady prawidłowej pielęgnacji włosów

by in Blog, Medycyna 15 lipca, 2021

Pielęgnacja włosów potrafi być bardzo męcząca i czasochłonna. Jednak już przyswojenie sobie kilku podstawowych zasad wystarczy, aby rozwiązać wiele problemów z niesforną czupryną. Oto najważniejsze reguły, które warto stosować na co dzień.

Dobór odpowiedniego szamponu i odżywki

Producenci oferują kosmetyki dla wielu kategorii włosów między innymi dla tych ze skłonnością do przesuszania, przetłuszczających się i normalnych. Przed zakupem produktów do pielęgnacji należy upewnić się więc, że nadają się one do naszego typu fryzury. W przypadku problemów z określeniem posiadanego przez nas rodzaju włosów warto poprosić o pomoc fryzjera. Pomoże nam on w poprawnym dobraniu szamponu i odżywki. Pozwoli to na uniknięcie takich sytuacji jak używanie zbyt mocnych produktów przy wrażliwej skórze głowy.

Polecamy szampony przeciwłupieżowe: Ducray

Unikanie wysokich temperatur

Włosy po umyciu najlepiej spłukiwać letnią lub chłodną wodą. Dzięki temu możemy pozbyć się takich problemów, jak ich nadmierne puszenie się oraz wysuszenie skóry głowy. Z tego samego powodu zaszkodzić może im gorące powietrze z suszarki. Dlatego po wyjściu z prysznica warto wytrzeć je delikatnie ręcznikiem, a następnie pozwolić wyschnąć im w naturalny sposób. W sytuacji, gdy nie jest to możliwe, na przykład, kiedy bardzo się spieszymy, kompromisem będzie letni lub chłodny nawiew. Niewskazana jest też częsta stylizacja na gorąco za pomocą prostownic lub lokówek. Fryzury uzyskiwane z ich wykorzystaniem warto zarezerwować tylko na specjalne okazje.

Prawidłowe czesanie

Bardzo ważnym etapem w pielęgnacji włosów jest również właściwe czesanie. W tym celu wyjątkowo dobrze sprawdzą się drewniane szczotki z naturalnym włosiem, które pozwalają na sprawne rozczesywanie splątanych pasm, nie uszkadzając ich jednocześnie ostrymi krawędziami. Szczotkowanie najlepiej jest zaczynać od końcówek, przesuwając się powoli do góry. Umożliwi to na stopniowe ich rozplątywanie bez gwałtownych szarpnięć. W ostatnim etapie czesania warto przytrzymać włosy u nasady, aby unikać pociągania za cebulki.

Leave a Reply