Blog

Jak poznają się Polacy?

by in Blog 19 maja, 2021

W barze, na spacerze, a może przez Internet – jak poznają się polskie pary? W dobie pandemii możliwość przemieszania się została znacznie ograniczona. Nie mogliśmy pójść do restauracji, kina, baru, czy większą imprezę. W związku z ograniczeniami nasze szanse na poznanie kogoś nowego znacznie się zmniejszyły. Przynajmniej jeśli chodzi o poznania “w realu”. Bo świat randek internetowych ma się całkiem dobrze. Możemy jednak założyć, że pandemia kiedyś się skończy, a my wrócimy do normalnego życia. Do poznawania ludzi w świecie rzeczywistym. Zobacz jak poznają się Polacy w pandemii i poza nią. 

Randki internetowe 

Wśród osób młodszych (i nie tylko) królem internetowego randkowania jest Tinder. Aplikacja powstała w 2012 roku i pewnie wielu z Was nie wyobraża już sobie bez niej życia. Jednak nie jest to jedyna aplikacja do randkowania online. Co więcej – aplikacje to jedno, a portale internetowe https://www.boonga.pl/towarzyskie/ to całkiem osobna sprawa. Według raportu “Jak kochają Polacy” stworzonego przez portal Sympatia.pl, aż 3,5 miliona Polaków szuka miłości w Internecie. W tej liczbie sumują się użytkownicy portali i aplikacji randkowych, ale trzeba przyznać, że wynik jest imponujący. 

Z tego samego raportu możemy się dowiedzieć, że 20 proc. Polaków poznało swoją drugą połówkę właśnie przez Internet. Kto powiedział, że miłość w sieci jest niemożliwa? Skoro w Internecie robimy zakupy, oglądamy filmy, pracujemy, to czemu byśmy nie mieli także szukać miłości. I nawet jej znajdywać. Świat internetowych randek staje się coraz bardziej przystępny. Nie jest już tematem tabu, a naszą codziennością. O randkach internetowych, przygodnych romansach i stałych związkach, które można tam znaleźć powstają reportaże, artykuły (takie jak ten) i książki. Dzięki smartfonom randki stały się banalnie proste , a szukanie miłości w sieci nie jest niczym dziwnym.

Wakacyjna miłość 

Jednak randki internetowe nie są na pierwszym miejscu. Według raportu przeprowadzonego przez serwis Momondo aż 60 proc. Polaków lubi poznawać nowe osoby na wakacjach. W to możemy wliczyć nie tylko drugie połówki, ale także znajomych czy przyjaciół. Nie zmienia to jednak faktu, że wakacyjne miłości również wchodzą w skład odpowiedzi 

Wbrew pozorom wcale nie jesteśmy zamkniętym narodem. Lubimy wyjeżdżać, poznawać i rozmawiać. Z tego samego raportu możemy dowiedzieć się, że 56 proc. ankietowanych Polaków lubi rozmawiać z mieszkańcami odwiedzanych miejsc. Co ciekawe nie dotyczy to tylko młodszych pokoleń. Jakie wnioski możemy wyciągnąć? Polacy najbardziej lubią poznawać się na wakacjach, ale internetowymi randkami również nie pogardzą. 

Leave a Reply