Blog

Jak latem dbać o zniszczone włosy?

by in Uroda 17 maja, 2021

Zniszczone włosy są efektem niewłaściwej pielęgnacji. Uszkodzenia te powstają najczęściej na skutek używania nieodpowiednich grzebieni oraz szczotek, niewłaściwych kosmetyków lub też wysokiej temperatury. Do tego ostatniego przyczynia się zbyt częste używanie prostownicy, lokówki oraz suszarki. Ponadto strukturę włosa uszkadzają także farby oraz promieniowanie UV. Latem nasze włosy są dużo bardziej narażone na zniszczenia – dlatego ich pielęgnacja o tej porze roku powinna być priorytetem.

W jaki sposób odbudować zniszczone włosy?

Przeciążone zabiegami i przesuszone włosy potrzebują intensywnej odbudowy i regeneracji. Tylko dobór odpowiednich kosmetyków jest w stanie przywrócić włosom ich prawidłowy wygląd. To właśnie dlatego niezbędne jest dostosowanie rodzaju szamponu do rodzaju włosów. Jeżeli więc zależy nam na odbudowie zniszczonych włosów, to wybierzmy szampon dedykowany właśnie do takich włosów. Sam szampon to jednak za mało, dlatego pamiętaj o odżywce, dzięki której końcówki włosów zostaną nawilżone i odżywione. Przy wyborze produktów pielęgnacyjnych koniecznie zwróć uwagę na ich skład. Najlepsze będą te, które nie będą zawierały alkoholu oraz substancji perfumujących. Zamiast nich w produktach muszą koniecznie znaleźć się składniki takie jak np. keratyna. To właśnie ona odpowiada za odbudowę zniszczonej struktury włosa, a jednocześnie gwarantuje mu natychmiastową ochronę.

Niezbędna pielęgnacja, dzięki której poprawisz kondycję zniszczonych włosów

Oprócz używania odżywki po każdym myciu włosów, pamiętaj o stosowaniu maski do włosów. Taki zabieg pielęgnacyjny stosuj przynajmniej raz w tygodniu – to w zupełności wystarczy. Jeżeli ostatnimi czasy zbyt często poddawałaś swoje włosy stylizacjom, to koniecznie zrób od nich przerwę. Zniszczone włosy naprawdę potrzebują od czasu do czasu takich wakacji od prostownicy, lokówki oraz suszarki.

Zniszczone oraz przesuszone włosy to również efekt szkodliwego działania czynników zewnętrznych. Do nich należą najczęściej: koloryzacja, trwała, wystawianie włosów na zbyt dużą ilość słońca oraz chloru. Aby skutecznie chronić je przed zniszczeniem stosuj bogate w składniki odżywcze olejki. Pamiętaj jednak aby nakładać je na same końce. Stosowanie ich na całą długość włosów zadziała obciążająco oraz przyczyni się do ich szybszego przetłuszczania się.

W odbudowie zniszczonych włosów ważne jest także profilaktyczne podcinanie końcówek. Dlatego nie żałuj ich – pozbycie się zniszczeń nada stanowczo zdrowszego wyglądu Twoim włosom. Konsekwentne przestrzeganie tego wszystkiego sprawi, że zniszczone włosy zostaną odbudowane.

Leave a Reply