Blog

Kiedy warto wymienić zamek w drzwiach?

by in Blog 27 lipca, 2021

Mieszkanie jest strefą komfortu. Bezpieczeństwa. Dlatego wszystko, co może to zaburzyć jest wyjątkowo nieprzyjemne. Mieszkanie zabezpieczamy ubezpieczeniem, alarmem, kamerą i oczywiście drzwiami antywłamaniowymi. I o ile większość metod nie zabezpieczy mieszkania bezpośrednio przed włamaniem, to odpowiednie drzwi mogą bardzo dużo zdziałać.  Zobacz kiedy warto wymienić zamek w drzwiach. 

Kiedy coś szwankuje 

Jeśli jesteśmy posiadaczami nowych drzwi, to zapewne problem nas nie dotyczy, ale stare modele dalej bardzo często można spotkać. Zamki mają to do siebie, że się zużywają. Mechanizmy po pewnym czasie zaczynają się zacinać, czasem nawet wykrzywiać. Jeśli zamek ciężko chodzi i ciągle musimy się z nim szarpać, to jest to sygnał, że czas go wymienić. Zepsuty zamek nie zabezpiecza tak dobrze mieszkania, ale przede wszystkim jest wyjątkowo irytującym problemem. Przy okazji w takim zamku dużo łatwiej jest złamać klucz. 

Kiedy zgubimy klucze 

Zgubiłeś klucze i boisz się, że mogły wpaść w niepowołane ręce? Zamiast żyć w stresie i strachu dużo łatwiej jest wymienić zamek. Całe szczęście w przypadku zgubienia kluczy nie musisz wymieniać całych drzwi, wystarczy sam zamek. Mechanizm zamykania zostanie taki sam, ale zmienią się klucze. Dzięki temu Twoje stare nie będą pasować i już nie będzie można nimi otworzyć mieszkania. Wymiana zamka jest dużo tańsza niż wymiana drzwi i jeśli masz odpowiednie narzędzia, to możesz to zrobić samodzielnie. 

Kto może wymienić zamek? 

Czy wiesz, że żeby wymienić komuś zamek trzeba mieć do tego specjalne uprawnienia? Jedną z takich osób jest ślusarz. Specjaliści z pogotowia zamkowego https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/ dobiorą optymalne rozwiązanie, które pozwoli Ci dodatkowo zabezpieczyć mieszkanie. Co ważniejsze zajmą się zarówno wymianą zamków tradycyjnych, jak i antywłamaniowych i elektronicznych. Najbardziej skomplikowane są zamki elektroniczne. Nie warto podejmować się ich wymiany na własną rękę. Nieumiejętnie  podłączony system może zadziałać. Podobnie w przypadku zamków antywłamaniowych, które uruchamiają zasuwy, nie tylko przy samej klamce, ale także w dolnym i górnym rogu. 

Ślusarz sprawnie i szybko wymieni nam zamek. Może dorobić także dodatkowe zabezpieczenia. Pamiętaj, także żeby dorobić przynajmniej jedną zapasową parę kluczy. Dzięki temu jeśli znowu zgubisz klucze lub klucz złamie się w zamku, nie będziesz musieć ponownie wymieniać mechanizmu, tylko sięgniesz po zapasowy komplet. 

Leave a Reply