Blog

Lekcje języka włoskiego online

by in Blog 13 grudnia, 2021

Jeśli mamy ochotę nauczyć się języka włoskiego, ale niekoniecznie mamy ochotę wychodzić z domu, nic straconego – możemy zacząć naukę przez internet. Jednym ze sposobów jest korzystanie z interaktywnych programów komputerowych do nauki języka obcego. Kursy włoskiego w wersji elektronicznej dostępne są na różnych poziomach zaawansowania, a więc podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. Podczas kursu poznajemy zasady gramatyki i uczymy się słówek.

Na koniec każdej lekcji robimy test. W formularzu testowym zaznaczamy właściwe odpowiedzi albo wpisujemy je na klawiaturze, a na koniec sprawdzamy wynik, dzięki czemu wiemy, nad czym jeszcze musimy popracować. Kursy są o tyle wygodne, że możemy po nie sięgnąć o dowolnej porze, nawet na dziesięć minut. Niestety ich największą wadą jest brak możliwości rozmowy z drugim człowiekiem. Dlatego warto samodzielną naukę wzbogacić o lekcje z lektorem. Korepetycje włoski mogą się odbywać tylko z nauczycielem albo w nieco większej grupie – sami decydujemy, która wersja bardziej nam odpowiada. Możemy też zapisać się na kurs włoskiego prowadzonego w szkole językowej. One także są prowadzone na różnych stopniach zaawansowania. Korepetycje z nauczycielem także nie muszą się wiązać w wychodzeniem z domu. Lekcje prowadzone są za pomocą komunikatora, musimy tylko mieć zainstalowaną kamerkę internetową.

Podczas takiej rozmowy dokładnie widzimy swojego nauczyciela, możemy swobodnie z nim rozmawiać, a cała rozmowa przebiega w czasie rzeczywistym, a więc jest niemal tak samo, jak gdybyśmy byli z korepetytorem w tym samym pomieszczeniu. Potrzebne do korepetycji materiały albo nasze wykonane prace domowe przesyłane są e-mailem jako załączniki. Na tym jednak nasza nauka włoskiego wcale nie musi się kończyć. Im więcej będziemy mieć kontaktu z językiem włoskim, tym szybciej go opanujemy. Nie musimy od razu wyjeżdżać do Włoch, na początek w zupełności wystarczy, jeśli będziemy przeglądać włoskie portale albo oglądać filmy w tym języku. Bardzo dobrym sposobem jest poszukanie sobie znajomych we Włoszech i prowadzenie z nimi korespondencji albo rozmawianie przez komunikatory.

Leave a Reply