Blog

Łyżka z mieszalnikiem do ładowarki kołowej

by in Blog 8 października, 2019

Jednym ze zdecydowanie najciekawszych rozwiązań poszerzających funkcjonalność posiadanej ładowarki kołowej, jest inwestycja w łyżkę z mieszalnikiem do betonu. Jest to specyficzne urządzenie, pozwalające na przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy. Co prawda wiąże się to z koniecznością sporych wydatków. Jednakże w zamian otrzymujemy możliwość poczynienia sporych oszczędności. Jakby nie patrzeć, łyżka mieszalnikowa betonu, to urządzenie bardzo funkcjonalne i pożyteczne. Dla większości firm budowlanych, nawet tych najmniejszych, będzie idealnym uzupełnieniem wyposażenia do codziennej pracy.

Czym jest i jak działa łyżka mieszalnikowa do betonu?

W pierwszej kolejności, warto sobie powiedzieć nieco więcej na temat samej łyżki mieszalnikowej. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę z tego, cóż to w ogóle za urządzenie. Otóż łyżka z mieszalnikiem to w zasadzie łyżka taka sama, jak standardowa. Jest jednak wyposażona w wewnętrzne mieszadło do betonu, napędzane hydraulicznie z ładowarki. Nie potrzebuje więc zewnętrznego źródła energii, jak to ma miejsce chociażby w przypadku betoniarki. W zależności od modelu pozwala nam przygotować jednorazowo od 250 do 1000 litrów betonu. Możemy przygotować beton suchy, półsuchy i mokry. W zależności od potrzeb. To z jakiej łyżki będziemy mogli skorzystać uzależnione jest od modelu posiadanej ładowarki. W przypadku miniładowarki, będzie to łyżka mieszalnikowa o maksymalnej pojemności do 250 litrów. Większe maszyny będą w stanie zapewnić współpracę z większymi łyżkami.

Zalety posiadania łyżki z mieszalnikiem.

Na pewne kwestie zwróciliśmy już uwagę w powyższym akapicie. Niemniej jednak warto tutaj przytoczyć kompletną listę zalet, jakimi charakteryzuje się łyżka mieszalnikowa:

• Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy

• Prostota obsługi – wsypujemy materiał na beton i uruchamiamy mieszalnik.

• W trakcie mieszania betonu, już można ładowarką przemieszczać się do miejsca jego użytkowania.

• Możliwość dystrybucji betonu po całym, nawet bardzo rozległym placu budowy, bez konieczności angażowania dużej ilości pracowników.

• Możliwość przygotowania betonu różnej konsystencji. W zależności od potrzeb, przygotujemy beton suchy, półsuchy i mokry.

• Łatwość utrzymania w czystości.

• Ograniczenie kosztów związanych z zamawianiem betonu z betoniarni.

• Możliwość przygotowania takiej ilości betonu, jaka akurat jest potrzeba do realizacji robót.

Widzimy więc wyraźnie, iż są to konkretne zalety i korzyści płynące dla przedsiębiorców, który w łyżkę mieszalnikowa zainwestują.

Podsumowanie

Generalnie rzecz biorąc, warto przeanalizować wszystkie powyższe zalety i korzyści. Może się bowiem okazać, iż łyżka mieszalnikowa będzie idealną inwestycją także w naszej firmie. Oczywiście trzeba podejść do tego tematu bardzo starannie. Czadami firmy bardzo rzadko wykorzystują beton, a w takich przypadkach nie będzie rozwiązaniem najkorzystniejszym, jeśli zdecydujemy się na tak spore inwestycje.

Leave a Reply