Blog

Sprawne ogrzewanie w łazience i pomieszczeniach sanitarnych

by in Blog 21 sierpnia, 2019

Łazienki są narażone na duży poziom wilgotności w związku z parą wodną. Pomieszczenia takie również powinny być ogrzewane przez dostarczenie większej mocy, aby poprawić komfort użytkownika przez mieszkańców. W tym wypadku grzejnik powinien być odporny na korozję oraz jego powierzchnia powinna być zabezpieczona takimi powłokami, aby ułatwić utrzymanie ich w czystości. Producenci oferują grzejnik dedykowane do takich zastosowań. Wiąże się to z większą ilością funkcji, jakie spełniają grzejniki łazienkowe. Ogrzewają one pomieszczenie i służą jako suszarki łazienkowe, ponieważ posiadają ażurową budowę do zawieszania między innymi mokrych ręczników.

Dopasowanie grzejnika do powierzchni łazienki i parametrów projektu budowlanego

Aby grzejnik mógł emitować ciepło, musi być ono dostarczone za pomocą czynnika grzewczego. Grzejniki łazienkowe podłączone pod wodną instalację centralnego ogrzewania mogą mieć różne typy podłączenia tak, aby zachować odpowiednią cyrkulację ciepłej wody. Moc grzejnika regulują dodatkowo zawory termostatyczne montowane na dopływie czynnika grzewczego. Istnieją również grzejniki z grzałką elektryczną. Modele takie nie muszą być podłączone do instalacji, ponieważ pracują w obiegu zamkniętym. Grzałka również wyposażona jest w termostat i regulator temperatury.

Kształt grzejnika ma duże znaczenie podczas aranżacji wnętrza. Może być on dopasowany do istniejącej już instalacji grzewczej lub ułatwić montaż przy małej ilości miejsca na ścianie łazienki. W tym wypadku ważny jest dobór mocy grzejnika łazienkowego przy założeniu, że optymalny poziom to 150 Watów na metr kwadratowy powierzchni. Grzejniki dekoracyjne oraz te wykonane z powłokami metalicznymi mogą mieć obniżoną moc grzewczą i należy je kalkulować indywidualnie dla każdego pomieszczenia.

Nowe wzory grzejników łazienkowych

Grzejniki zbudowane z rurek w kolorze białym nie zawsze sprawdzają się w każdej aranżacji łazienki. Na rynku oferowana jest cała paleta kolorów na indywidualne zamówienie. Dekoracyjne rozwiązania projektowe wymagają grzejników w ciekawych kształtach lub prostych formach takich jak panele. Przy stosowaniu minimalistycznych wzorów nawet duży grzejnik nie będzie wyróżniał się w łazience. Można również tak dobierać akcesoria dodatkowe, aby były wykonane w tej samej kolorystyce. W ten sposób zawory termostatyczne i przyłącza widoczne przy grzejniku mogą być ciekawym akcentem dekoracyjnym. Niezależnie od tego, jaki model zostanie zastosowany, ważne jest, by jego moc była dobrze dobrana do powierzchni łazienki.

Leave a Reply