Blog

Jak zapobiegać zmarszczkom?

by in Życie codzienne 17 października, 2019

Każda kobieta jest inna i u każdej z nas zmarszczki mogą zacząć pojawiać się w innym wieku. Duży wpływ na ten czas ma tryb życia, codzienne nawyki oraz dieta. Na rynku od lat można spotkać specjalne kremy czy maski zapobiegające zmarszczkom. Jednak warto poznać ich konkretne składniki, które najlepiej radzą sobie w walce z nieestetycznym wrogiem. Jeśli należysz do kobiet, które zastanawiają się jak zapobiegać zmarszczkom, ten tekst jest dla Ciebie!

Jak zapobiegać zmarszczkom? Postaw na olej z konopi!

Olej z konopi to jeden z najlepszych dla skóry olejów roślinnych. Jest pozyskiwany z konopi siewnych i aż w 80% składa się z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ponadto zawiera cały zestaw witamin! Regeneruje, odżywia i zmniejsza ryzyko przebarwień. Szukaj go w składzie kosmetyków, a na pewno długo będziesz cieszyć się piękną cerą.

Czas na bakuchinol

Bakuchinol jest otrzymywany z nasion i liści rośliny zwanej babći, używanej w medycynie chińskiej do łagodzenia podrażnień. Lekko złuszcza skórę, poprawia kolor, przyspiesza regenerację i reguluje produkcję sebum. Działa tak skutecznie, że przez producentów kosmetyków został okrzyknięty roślinnym odpowiednikiem retinolu!

Zapobieganie zmarszczkom – śluz ślimaka nie spoczywa na laurach!

Śluz ślimaka ma właściwości gojące, ale też doskonale ujędrnia i wygładza skórę. Śluz wykorzystywany w kosmetykach produkują ślimaki ze specjalnych hodowli. Zawiera on m.in. elastynę, kolagen, kwas glikolowy, alantoinę i witaminy. Ekstrakt ze śluzu zmniejsza blizny, rozjaśnia przebarwienia i spłyca zmarszczki – jeden składnik, wiele zastosowań!

Jak zapobiegać zmarszczkom? Uważaj na promieniowanie!

O tym, że promieniowanie UV szkodzi skórze, wiadomo od lat. Jednak ostatnio sporo mówi się o świetle niebieskim HEV (high-energy visible light). Jest to światło widzialne o dużej energii wytwarzane przez słońce, ale też komputery czy smartfony. Badania donoszą, że HEV powoduje w skórze eksplozję wolnych rodników! Przyspiesza utratę jędrności, wywołuje zmarszczki i przebarwienia. Szukaj zatem kosmetyków, które przed nim chronią. Na opakowaniu znajdziesz najczęściej skrót HEV, VL lub VIS. Obezwładniają one wolne rodniki i w ten sposób zapobiegają szkodliwym skutkom HEV. Aby ograniczyć docieranie promieni HEV do skóry jak najczęściej włączaj w komórce tryb nocny lub przyciemniaj ekran. Telefon emituje wtedy mniej światła niebieskiego – chronisz w ten sposób nie tylko skórę, ale i wzrok. Warto więc wiedzieć, jak zapobiegać zmarszczkom.

Leave a Reply