Blog

Metody internautów na wypadanie włosów

by in Blog 16 września, 2022

Wypadanie włosów to problem, obok którego bardzo trudno przejść obojętnie. Zwłaszcza jeśli dotyka kobiety, które gęste i bujne fryzury uważają za swój atrybut. Na szczęście nieprawidłowość tę można leczyć wieloma sposobami. Obok tych udostępnianych przez apteki i drogerie znajdują się też takie, które nazywa się jednym wspólnym tytułem „domowe metody na wypadanie włosów”. Tych ostatnich sporo znajdziemy, analizując wypowiedzi użytkowników internetu. Co polecają forumowicze?

Wypadanie włosów

W internecie można znaleźć wiele wątków poświęconych łysieniu. To z pewnością dlatego, że problem ten jest powszechny oraz dla wielu osób bardzo naglący, dlatego pojawia się potrzeba znalezienia odpowiedniego rozwiązania. Poniższy zbiór udowadnia, że łysienie można próbować leczyć metodami naturalnymi, jak i zabiegami w salonach odnowy oraz specjalnymi gotowymi środkami na łysienie.

Olejek z wiesiołka na wypadanie włosów

Wystarczy krótkie przeszukanie zawartości internetu, by trafić bardzo szybko na dyskusję, która dotyczy olejku z wiesiołka oraz tego, w jaki sposób pomaga on blokować łysienie. Niektóre osoby wypowiadają się, że zażywają ten składnik w formie płynnej, niejako w czystej postaci, inne zwracają uwagę, że łatwiejszym, bo wygodniejszym sposobem jest sięganie po pastylki.

Być może kluczem do sukcesu jest zażywanie preparatu dokładnie na taki problem, na jaki może on pomóc. Olejek z wiesiołka, będący delikatną i naturalną substancją, może być z powodzeniem stosowany na nadmierne wypadanie włosów spowodowane zabiegiem kosmetycznym, czy deficytem witamin. Wtedy można liczyć, że włosy staną się lśniące, bardziej miękkie i ich kondycja wyraźnie się poprawi, co zablokuje proces ich wypadania.

Z drugiej strony opinie wskazują, że stosowanie oleju z wiesiołka może poprawić również płodność. Ma bowiem wpływ na wydzielanie śluzu oraz bezpośrednio na macicę. Gotowy do stosowania olejek z wiesiołka otrzymamy w produkcie Evening Primrose Oil.

Odpowiednia pielęgnacja

Wypadanie włosów forum dużo miejsca poświęca również odpowiedniej pielęgnacji. W tym temacie podkreśla się potrzebę szanowania włosów. Podstawa to staranne, a jednocześnie delikatne rozczesywanie włosów (najlepiej przed ich myciem lub wtedy, kiedy po myciu już lekko przeschną) i chronienie kosmyków przed zbyt częstym używaniem prostownicy, a nawet suszarki. Osłabione włosy mogą wypadać również na skutek mocnego pocierania ręcznikiem, czy nawet związywania ich gumką. Najbardziej negatywny wpływ na strukturę włosów ma jednak farbowanie, które systematycznie powtarzane może prowadzić do łamania łodyg oraz przerzedzania fryzury.

Właściwa dieta

Wypadanie włosów, zgodnie ze wskazówkami na licznych forach może być leczone – jak również profilaktycznie można mu zapobiegać – poprzez wdrożenie odpowiedniej diety. Ta powinna być bogata w magnez, cynk, żelazo, witaminy z grupy B, PP, biotynę oraz witaminę A, C, E oraz siarkę. Wszystkie te cenne składniki znajdziemy w kapuście, brukselce, żółtku jaj, cebuli oraz czosnku.

Dobrze skomponowana dieta powinna być również bogata w kwasy omega-3, które można odnaleźć w rybach oraz orzechach. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na białko, które jest cennym budulcem włosa oraz pozwala odbudować jego strukturę.

Badanie trychologiczne

Wiele osób zwraca również uwagę na potrzebę przeprowadzenia badania trychologicznego. Na forach są wręcz komentarze podkreślające, że tylko dokładne zbadanie problemu (co umożliwia diagnoza specjalisty), pozwala wdrożyć takie rozwiązanie, które będzie skuteczne w dłuższej perspektywie. Otworzy drogę do uderzenia bezpośrednio w przyczynę problemu, a nie w skutki.

Z drugiej strony panuje powszechna opinia, że żeby w ogóle myśleć o leczeniu w specjalistycznych klinikach, w których terapia zaczyna się właśnie od profesjonalnego badania skóry głowy, potrzeba wielu środków finansowych, które po prostu nie każdy posiada.

Dodatkowo wielokrotnie okazuje się, o czym znowu świadczą wypowiedzi na forach, że diagnoza trychologa nie potwierdza się po wizycie u dermatologa, który bywa, że jest mocno zdziwiony liczbą przepisanych przez tego pierwszego środków i po prostu brakiem konieczności ich stosowania.

Ponadto wiele z metod stosowanych w salonach odnowy, bardzo kosztownych, może być przeprowadzanych w domu. Od kilku miesięcy, na co zwracają uwagę niektóre forumowiczki, dostępne jest urządzenie ViviComb, czyli laserowy grzebień na łysienie.

Mezoterapia na wypadanie włosów

Mezoterapia to kolejna z metod na wypadanie włosów polecana na forach internetowych. Polega ona na wstrzykiwaniu w zmienione chorobowo miejsca specjalnej substancji, która pozwala zregenerować skórę oraz dostarczyć w jej głąb lecznicze składniki.

Alternatywą jest zastosowanie również specjalnych kosmetyków, które wykorzystują nanotechnologię, czyli specjalną technologię mikrosfer, pozwalającą na wnikanie ważnych składników bezpośrednio do źródła problemu, a nie działanie tylko powierzchniowe, jak to jest w przypadku większości preparatów. W tej kategorii bardzo ważne miejsce zajmuje szampon Revita, znajdujący szerokie zastosowanie zarówno w leczeniu łysienia u kobiet i mężczyzn.

Internet to bogate źródło informacji. Warto z niego czerpać, analizując wypowiedzi forumowiczów oraz śledząc ich doświadczenia i opinie dotyczące używania określonych produktów. Jednocześnie mając na uwadze to, że każdy z nas jest inny i to, co okazuje się skuteczne u jednej osoby, może nie sprawdzić się u drugiej, warto zachować też zdrowy dystans do niektórych rekomendacji. Z drugiej strony dobrze korzystać z rozwiązań, jakie dają sami producenci, na przykład udostępnionej 90-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, która daje pełną satysfakcję z zakupionego towaru.

Leave a Reply