Blog

Organizowanie wieczoru panieńskiego

by in Blog 21 grudnia, 2021

Wieczór panieński zgodnie ze znaną tradycją organizuje druhna. Pamiętajmy jednak, że aby impreza była miłą niespodzianką czasem nie warto przesadzać z oryginalnością. Komfort psychiczny przyszłej Panny Młodej powinien być na pierwszym miejscu Zanim przystąpimy do organizacji, musimy zadać sobie nieco trudu i postarać się odpowiedzieć na następujące pytania:

1) Kim jest nasza Bohaterka wieczoru?

Jaką osobą jest nasza przyszła Panna Młoda? – Na to pytanie druhna nie powinna mieć większego problemu z odpowiedzią. Bohaterka wieczoru panieńskiego nie na darmo wybrała akurat ta osobę jako świadka na swoim weselu – na pewno znają się dobrze. Nie powinno być zatem problemem ocenić, czy nasza panna młoda woli wieczór w domu w gronie najlepszych przyjaciółek, czy też jej charakter podpowiada nam, że trzeba zorganizować bardziej wystrzałową imprezę. Nie radzimy “uszczęśliwiać na siłę”. Pamiętajmy – ten wieczór ma być przede wszystkim dla naszej przyszłej Panny Młodej.

2) Co lubi?

Zainteresowania – znajomość zainteresowań i pasji naszej Pani Młodej daje nam bardzo szerokie pole manewru. Jeśli osoba jest zapalonym sportowcem lub uwielbia ekstremalne przygody, możemy pokusić się o imprezę związaną ze zdobywaniem nowych doświadczeń, wyzwań.

3) Ile możemy wydać?

Należy dokładnie zaplanować wydatki i skonsultować je ze wszystkimi uczestnikami by kwota jaką będą musieli wyłożyć dla nikogo nie było zbytnim obciążeniem.

4) Kto będzie na imprezie?

W tym wypadku najlepiej poprosić naszą “główną zainteresowaną” o listę gości. Będzie można dokładnie dowiedzieć się kogo nasza przyszła Panna Młoda ma ochotę zobaczyć podczas tego ostatniego dnia wolności. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że nie pojawi się nikt niepożądany oraz że zaprosiliśmy wszystkie osoby które mają być.

5) Kiedy robimy wieczór panieński?

Mając już listę gości, można zaplanować jakiś termin. Oczywiście pamiętamy o skonsultowaniu go z naszą Panną Młodą, i to jej głos powinien przeważyć. Nie proponujemy podążać za tradycją i robić wieczoru panieńskiego na dzień przed ślubem… Kac na ślubie zdecydowanie popsuje uroczystość.

6) Bierzemy się za organizację!

Gdy zdobędziemy już wszystkie informacje zabieramy się do organizacji. Wynajmujemy lokal, zamawiamy menu, desery, dodatkowe atrakcje. Ustalamy co, jak, gdzie i dla czego tak drogo 🙂 Miłym akcentem wieczoru panieńskiego jest wizyta fotografa, pamiątka w postaci zdjęć na pewno zostanie na długi czas.

Leave a Reply