Blog

Pokój pierwszoklasisty

by in Blog 31 października, 2018

Pokój uczniaka

Urządzenie nowego lokum dla ucznia to nie lada wyzwanie. Pierwszoklasista z jednej strony nadal jest małym dzieckiem, z drugiej zaś wkracza w doroślejszy świat. Zaczynają się poważniejsze obowiązki, z których musi się wywiązywać. Odrabianie prac domowych i czytanie lektur szkolnych to bardzo trudne zadania dla małego człowieka. Dlatego powinien on mieć miejsce, w którym będzie mógł się na nich skupić. Oczywiste jest, że będzie teraz potrzebował w pokoju miejsca na przedmioty szkolne. Jednak wciąż lubi się bawić i spędzać beztroski czas z przyjaciółmi. Pokój pierwszoklasisty musi być więc wielofunkcyjny. Najlepiej wydzielić w nim strefy – nauki, zabawy i snu.

Strefa nauki

Strefa nauki – tu dziecko będzie się uczyło i odrabiało lekcje. Zarówno biurko, jak i krzesło muszą być dostosowane do wieku i wzrostu dziecka. Blat biurka powinien pomieścić akcesoria szkolne, ale też dać właściwe podparcie nadgarstkom. Zadbaj więc o jego odpowiednią wielkość. Wyprofilowane krzesło o regulowanej wysokości pozwoli utrzymać dziecku prawidłową postawę. Pokój pierwszoklasisty musi być odpowiednio oświetlony. Zwłaszcza w sferze nauki. Jeśli biurka nie można ustawić blisko okna należy postawić na blacie lampkę. Miejsce pracy powinno być zawsze dobrze oświetlone – dbaj o wzrok dziecka od najmłodszych lat. Warto też ciekawie zaaranżować ścianę za biurkiem. Tablica korkowa lub farba tablicowa świetnie się tu sprawdzą.

Strefa zabawy

Strefa zabawy – jest to miejsce, w którym dziecko będzie mogło odpocząć i odciąć się od spraw związanych z nauką. Do przechowywania zabawek wykorzystaj kartony, drewniane skrzynie, głębokie półki lub szuflady. Pokój pierwszoklasisty musi być również dostosowany do przyjmowania gości. Pufy i miękkie poduchy ułożone wokół stoliczka będą idealnym kącikiem dla młodych gawędziarzy. Jeśli pokój nie jest zbyt duży, sferę zabawy możesz urządzić również wokół łóżka.

Strefa snu

Strefa snu – najważniejsze będzie tu łóżko. Musi ono zapewnić dziecku komfortowy wypoczynek i wyciszenie. Najlepiej ustawić je z dala od drzwi. Dzięki temu dziecka nie będą rozpraszały dźwięki docierające z innych pomieszczeń. Sfera snu powinna ułatwiać zasypianie, więc nie umieszczaj tu wielu elementów. Przydać może się jednak szafka nocna, na której można umieścić małą lampkę.

Pokój pierwszoklasisty

Aby urządzić pokój pierwszoklasisty potrzebne będą ci oszczędności. Meble, które będą jednocześnie funkcjonalne i ergonomiczne mogą sporo kosztować. Możesz wziąć kredyt na ten cel i przygotować pokój od a do z. Pamiętaj, że inwestujesz nie tylko w nowe wnętrze, ale przede wszystkim w zdrowie swojego dziecka.

Leave a Reply