Blog

Skarpety antyzapachowe

by in Blog 2 listopada, 2018

Nadmierna potliwość stóp

Stopy to najbardziej narażona na pocenie się część naszego ciała. Wielu z nas ten problem spędza sen z powiek. Także z tego powodu, że jest to przypadłość, która dotyka wiele osób, pojawiają się liczne metody walki z tym problemem. Jednym z nich jest dobór odpowiednich skarpet. Przez to, że nasze stopy przez wiele godzin są szczelnie ukryte w butach narażone są na nadmierną potliwość. Sam wybór najwyższej klasy butów z naturalnej skóry w niczym nie pomoże jeśli wybierzemy do pary skarpety ze sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Pamiętajcie, że bezpośredni kontakt z naszą skórą nie mają buty, a właśnie skarpety. Dlatego też skarpetki damskie bądź męskie powinny cechować się wysoką jakością.

Skarpety antyzapachowe

Niestety najczęściej poceniu się towarzyszy również przykry zapach. Kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że problem nadmiernej potliwości stóp dotyczy również nas warto zainwestować w dobrej jakości skarpety antyzapachowe. Pot w połączeniu z martwym naskórkiem tworzy bakterie, które już po chwili w szczelnym zamknięciu jakim jest w tym przypadku but, wydzielają nieprzyjemny zapach. Dobrej jakości skarpety antyzapachowe poradzą sobie z tym wyśmienicie. Jedna para starczy nam na około 50 prań, a zatem jest to opłacalny wydatek.

Co sprawia, że skarpety antyzapachowe działają?

Tak jak już wspomnieliśmy nieprzyjemny zapach spowodowany jest wytwarzającymi się bakteriami. Podstawą skuteczności skarpet antyzapachowych jest więc przede wszystkim wyeliminowanie bakterii, które tworzą się na skarpetach w skutek tego, że nasze stopy się pocą. Dlatego skarpety antyzapachowe wykonywane są w technologii z dodatkiem nici z jonami srebra, które mają działanie silnie antybakteryjne. Jednak to było by niewystarczające. Jak doskonale wiecie często trzeba sięgnąć do źródła problemu aby być w stanie całkowicie go wyeliminować. Nie inaczej jest w tym przypadku. Powodem nieprzyjemnego zapachu jest nadmierna potliwość. Zatem aby skarpety antyzapachowe działały jak wskazuje nazwa muszą także w jak największym stopniu eliminować pocenie się stóp. W tym celu skarpeta musi być wykonana z włókien syntetycznych, które nie wchłaniają potu, a zapewniają jego odparowanie. W ten sposób pot nie gromadzi się we włóknach skarpet, a odprowadzany jest na zewnątrz. Dzięki temu nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego nasze stopy będą cały czas suche, a tym samym możemy zapomnieć o przykrym zapachu.

Jeśli twoim problemem są nadmiernie pocące się stopy i towarzyszący temu nieprzyjemny zapach znaleźliśmy rozwiązanie, które cię zadowoli. Skarpety antyzapachowe wyeliminują twój problem i tym samym dadzą ci komfort i uczucie suchych stóp, o którym do tej pory mogłeś tylko pomarzyć.

Leave a Reply