Blog

Skarpetki bawełniane

by in Życie codzienne 24 września, 2018

Skarpetki są trendy

Kupując skarpetki na pierwszy rzut oka patrzymy na ich kolor i print. I wcale nie jesteśmy tym faktem zdziwienie, o sami też tak robimy. W końcu skarpetki są nie tylko po to aby odziać w coś nogi, aby było nam wygodniej w butach czy po to aby utrzymać ciepło stóp. Skarpetki są także istotnym elementem naszego outfitu dlatego też, zwracamy uwagę na ich wygląd. Kupujemy takie, które będą pasowały do naszych stylizacji. Stąd tak szczegółowo przyglądamy się ich wyglądowi zewnętrznemu, wybieramy czy stopki czy skarpety długie.

Materiał na skarpety

Jednak czy modny design skarpetek wystarczy aby kupić właśnie tę parę? Naszym zdaniem to trochę za mało. Zanim zdecydujemy się na kupno, nawet po tym jak oczarował nas wygląd danej pary, powinniśmy jeszcze sprawdzić z jakiego materiału są wykonane. Oczywiście skarpety najwyższej jakości to te wykonane z naturalnych włókien. To właśnie one nadają im miękkość i sprawiają, że są przyjemne w dotyku, a zatem miłe także dla naszych stóp. To także gwarancja, że nasze stopy nie będą się w nich pocić. Poza włóknami naturalnymi, wysokiej jakości skarpety powinny w swoim składzie zawierać także kilka – kilkanaście procent włókien syntetycznych. To z kolei gwarancja lepsze wytrzymałości i elastyczności.

Skarpetki bawełniane

Z najłatwiej dostępnych i najtańszych skarpetek możemy wyróżnić skarpetki bawełniane. Wbrew pozorom nie należy wybierać tych, które w składzie mają 100% bawełny. Dopiero wysokiej jakości bawełna z nutką włókien syntetycznych daje pożądany efekt. Takie skarpetki nie będą się mechacić i bardzo długo nie stracą swojego oryginalnego koloru. Do tego bawełna sprawi, że będą one przewiewne, a nasza stopa przez długie godziny będzie sucha i chłodna. Połączenie wysokogatunkowej bawełny z włóknami syntetycznymi zapewni także odpowiednią elastyczność. Skarpetki bawełniane będą dobrze dopasowane, nie będą się samoczynnie ściągały i będą odpowiednio elastyczne. Warto także wybierać te skarpetki bawełniane, które mają wzmocnienie na palce i pięty. To z kolei zapewni, że będą one bardziej wytrzymałe. Zanim kupimy idealną parę warto także dobrze dopasować rozmiar. Jeśli wybierzemy za duże skarpetki bawełniane nie będzie mowy o odpowiednim ich dopasowaniu. Zbyt mały rozmiar może z kolei uciskać, a tym samym powodować odczucia bólu i dyskomfortu.

Skarpetki bawełniane z wysokogatunkowych włókien zapewnią naszym stopom odrobinę luksusu. Raz wydane pieniądze będą nam służyć przez długi czas. Spróbuj, a na pewno przyznasz nam rację.

Leave a Reply