Blog

Pomysł na aktywne wakacje!

by in Blog 4 sierpnia, 2021

Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Jeśli Twoja energia, nie pozwala Ci usiedzieć w miejscu zbyt długo, na pewno interesują Cię aktywne formy spędzenia urlopu. Jeśli do tego dodamy piękne okoliczności przyrody, trochę żywiołu i adrenaliny, mamy przepis na iście udane aktywne wakacje!

Sprawdź nasze pomysły na wypoczynek w sportowym stylu!

Wiele naszych polskich regionów pozwala ciekawie i aktywnie spędzić czas. Zatem na prawdę nie trzeba daleko szukać wakacyjnych atrakcji o sportowym charakterze. Znajdą coś dla siebie miłośnicy długich wędrówek, jak i Ci którzy uwielbiają wodne szaleństwa!

Spływ kajakowy!

Spływ kajakowy jest pomysłem na aktywny wypoczynek dla grupy przyjaciół, czy też rodzin! Z takiej rekreacji można skorzystać w wielu regionach, szczególnie popularna jest na Mazurach. Istotne jedynie, by trasę spływu dobrać do poziomu jego uczestników. Dla początkujących zaleca się trasy na płytkich wodach bez silnych prądów. Taka aktywność na świeżym powietrzu zapewnia wiele emocji i szlifuje formę. Kajakarstwo nie tylko sprzyja spalaniu kalorii, ale również wzmacnia mięśnie górnych części ciała.

Górskie wędrówki.

Każdy w kim drzemie sportowy duch, pragnie zdobywać szczyty swoich możliwości, by czerpać radość z włożonego wysiłku. Zachwycające, monumentalne góry, są miejscem, gdzie można podjąć się aktywnego wyzwania, którego zwieńczeniem będzie dosłownie dotarcie do szczytu. Górskie wędrówki bywają bardzo wymagające, ale z pewnością energii dodaje otaczająca przyroda, piękne krajobrazy i świeże powietrze. W Polsce mamy trzy główne łańcuchy górskie: Sudety, Karpaty i Góry Świętokrzyskie. W ich obrębie znajdują się wiele innych pasm, w efekcie jest ich łącznie, aż 46! Trzeba zatem przyznać, że możliwości na aktywny urlop w górach jest naprawdę wiele!

Rajdy rowerowe!

Popularne, dwukołowce są doskonałą rekreacją dla każdego. Ambitni zdecydowanie powinni spróbować swoich sił na długich trasach, jednak okraszonych pięknymi krajobrazami. Już nad samym Bałtykiem mamy dostępnych wiele ścieżek, a do jednej z najpiękniejszych zalicza się trasę Władysławowo-Hel o dystansie 38,5 km. Rajd rowerowy to zdecydowanie pomysł na wypoczynek w sportowym stylu!

Weekend pod żaglami.

To kolejna propozycja, która zadowoli tych, którzy kochają sportowe wyzwania. Mazurskie rejsy żeglarskie, są świetną przygodą, a zarazem cudownym relaksem. W końcu odbywają się na łonie natury, ale też wymagają panowania nad żywiołem, jakim jest woda. Rejsy po Mazurach zawsze odbywają się w towarzystwie profesjonalnego sternika, który uczy podstaw żeglarstwa.

Leave a Reply