Blog

Pomysły na zajęcie dziecka w domu

by in Blog 18 czerwca, 2021

Ciężkie czasy dla rodziców

Obecnie dużo rodziców zmieniło tryb pracy na zdalny, zrezygnowało z przedszkoli czy codziennych wizyt na placach zabaw. Dodatkowo ze względu na wciąż zmieniającą się marcową pogodę, dorośli mają niełatwe zadanie: zajęcie dzieci w domu. Małe wulkany energii potrzebują dużo uwagi, pomysłów na zabawy, jednocześnie przjmując inicjatywę. Zrobienie obiadu czy znalezienie czasu na pracę może się okazać ciężkie. Dlatego warto zapoznać się ze sprawdzonymi poradami, czym każde kilkuletnie dziecko będzie zainteresowane.

Wspólne obowiązki

Pozwolenie dziecku na własną autonomię i wykonywanie obowiązków domowych może wydawać się absurdalne. Jednak zrezygnowanie z całkowitej kontroli może być dla rodzica zbawienne. Najważniejsze jest zachowanie spokoju. Zaczynając od mało brudzących zadań, robienie prania jest dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody z dziecięcymi pracami domowymi. Segregacja ubrań pozwoli nie tylko pomóc rodzicom, ale także zapoznać dziecko z kolorami. Tworząc podział na ubrania białe, czarne czy czerwone, smyk może rozkładać ciuchy na odpowiednie miejsce. Później zaczyna się prawdziwa zabawa. Przygotowane pranie należy wrzucić do pralki, zamknąć ją i uzupełnić płyny, proszek – tutaj niezbędna będzie pomoc rodzica w zapewnieniu bezpieczeństwa! Jednak co pewne – każdy będzie zadowolony i zainteresowany możliwością sprawienia, że domowe urządzenie zostanie włączone. Kolejnym obowiązkiem dla kilkuletnich ludzi może być rozwieszanie prania. Tutaj może się okazać, że dziecko jest artystą lubującym artystyczny nieład. Polecane jest wtedy przekazanie dziecku spinaczy do prania. Z pewnością spodoba się zaczepianie ich do suszarki czy przerzucanie do różnych misek. Kilka minut dla rodziców zostało wykupione!

Wyzwanie dnia codziennego z dzieckiem – zrobienie obiadu

Na pewno każdy rodzic zna temat niegotowego obiadu lub przygotowania posiłku z dzieckiem uczepionym nogi. Na szczęście istnieje kilka gadżetów ułatwiających zaangażowanie malców w bezpieczne gotowanie. Numerem jeden jest kitchenhelper. Służy do umożliwienia małym kucharzom ingerencji w kuchenny blat. Oprócz podwyższenia, pełni także funkcję zabezpieczenia przed upadkiem, dzięki barierkom rozmieszczonym z każdej strony. Chwila wdrapywania, co będzie dla każdego odkrywcy ekscytujące, a następnie dziecięce przybory kuchenne mogą iść w ruch. Nieostre plastikowe noże i drewniane deski do krojenia mogą pozwolić na odtwarzanie czynności wykonywanych przez rodzica. Na pewno pozwoli to na swobodne dokończenie posiłku dla całej rodziny!

Leave a Reply