Blog

Prezent dla seniora, czyli co podarować rodzicom i dziadkom?

by in Blog 16 grudnia, 2021

Co kupić na urodziny i imieniny dla naszych rodziców czy dziadków? Tutaj sprawa nieco się komplikuje, ponieważ starsze osoby łatwiej urazić nietrafionym podarunkiem. Rzadziej też możemy pozwolić sobie w tym przypadku na wybrnięcie z kłopotu za pomocą śmiesznych, czasami nawet za bardzo młodzieżowych podarunkowych inspiracji.

Czego zatem powinniśmy unikać a czego szukać na specjalną okazję dla rodzinnych seniorów? Z pewnością powinniśmy tutaj odejść od przyzwyczajenia do wręczania kosmetyków. Absolutnie źle widziane są wszelkiego rodzaju specyfiki zawierające formułkę “odmładzający”. Przecież nawet my sami poczulibyśmy się śmiertelnie obrażonymi, gdyby kochające wnuki zafundowały nam na 60 urodziny zestaw prepitetów wygładzających zmarszczki! Zdecydowanie lepiej już wybrać się na wspólne zakupy odzieżowe. W taki sposób możemy seniorom pokazać, iż mimo wieku nadal mogą czuć się i wyglądać atrakcyjnie, w czym niewątpliwie pomaga zaznajomienie ich z obecnymi modami i trendami. Jednakże i w tym przypadku powinniśmy być delikatni i przezorni, by pod żadnym pozorem nie urazić solenizantów.

Zdecydowanie lepiej zatem będzie skupić się na przyziemnych, estetycznych i eleganckich prezentach. Świetnym przykładem z pewnością będzie tutaj różnego rodzaju biżuteria. Dla Panów wybrać możemy klasyczny analogowy zegarek na rękę. Jest to de facto bardzo popularny podarunek, jednakże niezwykle stylowy, zatem wręczając dziadkowi piękny szwajcarski zegarek na pewno nie popełnimy żadnego fopaux. Wyraźnie łatwiej przyjdzie nam wybór damskiej biżuterii, ponieważ tutaj mamy znacznie większe pole do popisu. Zależnie od osobistych preferencji Pani, którą pragniemy obdarować, wybierać możemy spośród delikatnych, klasycznych ozdób, takich jak kolczyki czy łańcuszki, aż po misternie wykonane broszki lub zawieszki ze szlachetnych kamieni.

Jeżeli nasi seniorzy pragną nadążać za nowoczesnością jesteśmy w stanie pomóc im w tym w bardzo prosty sposób, jednocześnie wręczając prezent, którego z pewnością najmniej się spodziewają. I tak, dla przykładu, możemy naszych ukochanych Dziadków zapisać na kurs języka angielskiego lub obsługo komputera. Niewątpliwie ucieszy ich fakt, że mogą być na bieżąco z wszelkimi nowinkami technicznymi i nadal odnajdować się w postępowych realiach.

Nie wszystkie jednak osoby starsze należą do tych otwartych na świat. W pewnym wieku ludzie potrzebują już przecież odpoczynku i wyciszenia. Dlatego ciekawym pomysłem byłoby zafundowanie im jakiejś wycieczki, szczególnie w miejsca, gdzie swobodnie będą mogli zwiedzać i podziwiać piękno natury. Nie musi to być wcale kosztowny zagraniczny wyjazd, wystarczy zaproponować seniorom pobyt w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym w którychś z polskich gór aby skutecznie odpoczęli od wnuków i codziennego pośpiechu. Z takiego wypoczynki z pewnością wrócą szczęśliwi i pełni wrażeń, a my będziemy mieli świadectwo trafionego prezentu.

Leave a Reply