Blog

Skarpety stopki

by in Blog 12 listopada, 2019

Skarpetki są nieodłącznym elementem wielu stylizacji. Czasem staramy się użyć ich jako ekstrawaganckiego i wyróżniającego się dodatku. Innym razem schodzą one na drugi plan, ale w dalszym ciągu mają być schludne i eleganckie. Jeszcze innym razem mamy je na sobie, a tak na prawdę nie chcemy aby były widoczne. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się skarpety stopki.

Komfortowe skarpetki

Skarpety stopki tak jak ich długie odpowiedniki wykonane są z wielu materiałów w przeróżnych wzorach. Możemy zatem skusić się na wysokogatunkowe bawełniane z domieszką elastanu w ciekawy print. Jeśli nie lubimy szaleć znajdziemy także klasyczne jednokolorowe skarpety stopki. Jest to wybór idealny dla osób, które nie lubią długich, opinających łydki skarpet. W krótkich, sięgających kostki skarpetach poczują się bardziej komfortowo niż w długich klasycznych skarpetach.

Idealne na lato

W porze letniej proponujemy sięgnąć po cienkie skarpetki stopki, które znakomicie przepuszczają powietrze, a tym samym nasze stopy będą mogły swobodnie oddychać. Skarpety stopki świetnie sprawdzą się zwłaszcza w cieplejsze dni kiedy zakładamy na siebie krótkie szorty, spodnie i spódniczki. Są idealnym rozwiązaniem. W sportowym obuwiu będą praktycznie niewidoczne, a nasza stylizacja będzie stonowana, klasyczna i schludna.

Czym kierować się przy wyborze

Ważne aby przy wyborze nie zapominać o tym co ważne. Mianowicie dobrze wybrać taki model, który wyposażony będzie w ściągacz, który nie będzie uciskał, a jednocześnie nie zsunie nam się ze stopy. Skarpety stopki również muszą dobrze trzymać się pięty aby nie narażać nas na otarcia i pęcherze. Kolejnym ważnym elementem jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Pamiętajcie, że nie istnieje takie coś jak rozmiar uniwersalny. Często pomijany i schodzący na drugi plan element garderoby jakim są skarpety stopki również musi być odpowiednio dobrany. Kupujmy skarpety w takich rozmiarach jak nasza stopa, a nie w wersji uniwersalnej.

Skarpety stopki – wygląd ma znaczenie

Pamiętajmy także o tym aby dobrać skarpety stopki do okazji i całego outfitu. To, że nie są one widoczne kiedy mamy je w bucie jeszcze nic nie znaczy. Często okazuje się, że w ciągu dnia musimy zdjąć nasze obuwie. O ile jest to planowane nie ma problemu. Jeśli jednak taka sytuacja jest dla nas zakończeniem może wprowadzić nas w nie lada zakłopotanie. Dlatego nigdy nie zapominajcie o doborze odpowiednich skarpet, które będą czyste, bez dziur, niezmechacone, dobrze dopasowane i nieściągające się. Jeśli do tego będą idealnie pasować do stroju osiągnąłeś pełen sukces.

Skarpety stopki to nie marginalny element garderoby. Pamiętaj o tym przy kolejnych zakupach.

Leave a Reply