Blog

Tanie przesyłki paletowe do Włoch

by in Blog 24 maja, 2021

Włochy to kraj, który kojarzy nam się ze słońcem, smaczną kuchnią, urlopami. Dla wielu Polaków są również atrakcyjnym miejscem pracy, a nasze firmy chętnie współpracują z włoskimi przedsiębiorcami. Rośnie więc eksport i import, a także ich wartość. Można więc szacować, że stale będzie się zwiększała ilość nadawanych palet na południe Europy. Poza tym przewoźnicy również stale rozbudowują swoje oferty, aby móc wysyłać szybciej, taniej i bezpieczniej.

Jak nadać paletę do Włoch?

Palety do Włoch wysyłają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy z różnych branż. To często okazjonalne zlecenia, choć oczywiście zdarza się, że na stałym i regularnym transporcie ładunku tą metodą przedsiębiorcy budują biznes. Niewątpliwie to jedna z najlepszych i najbezpieczniejszych metod wysyłki towarów. Poza tym jest również atrakcyjna cenowo.

By wysłać paletę do Włoch, wystarczy wypełnić formularz zamówienia online. W ten sposób otrzymujemy dostęp do ofert różnych przewoźników, a po wpisaniu podstawowych parametrów przesyłki możemy sprawdzić cenę usługi oraz prognozowany czas doręczenia. Formularz staje się więc bardzo funkcjonalną porównywarką. Najczęściej wycena będzie zależeć od podstawowych parametrów przesyłki takich jak waga i wymiary. Niektórzy przewoźnicy uzależniają również cenę od odległości, jaką przesyłka musi pokonać, więc w formularz należy również wpisać kody pocztowe nadawcy i odbiorcy. Poza tym klienci mogą również wybrać opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy transport materiałów niebezpiecznych ADR. Są one dodatkowo płatne, ale pozwalają zindywidualizować usługę. Natomiast popularny moduł śledzenia przesyłki jest bezpłatny i można w każdym momencie monitorować trasę palety do Włoch.

Jak przygotować paletę do Włoch?

Przesyłki paletowe do Włoch muszą być przygotowane zgodnie z zaleceniami przewoźnika. Nie mogą w nich również znaleźć się towary zabronione w transporcie. Ich lista wynika z przepisów krajowych i unijnych, a także z restrykcji wprowadzonych przez konkretnego kuriera. Najczęściej są to ładunki niebezpieczne, nielegalne, wartościowe i łatwo psujące się. Paletę należy zapakować na standardową podstawę Euro o wymiarach 120×80 cm lub na większą platformę 120×100 cm. Rozmiar oraz wytrzymałość charakterystycznego elementu muszą być zawsze dopasowane do specyfiki ładunku. W każdym wariancie standardowe palety świetnie sprawdzają się w transporcie międzynarodowym, ponieważ są respektowane przez wszystkich przewoźników. Postawa, poza tym że jest konieczna przy wysyłce dużych i ciężkich towarów, również stabilizuje przesyłkę, ułatwia jest transport i załadunek oraz świetnie sprawdza się przy wysyłce ładunków delikatnych czy o nietypowym kształcie, które wymagają specjalnej obsługi.

Kurierzy do Włoch dostarczają palety o maksymalnej wadze do 1200 kg i wysokości 220 cm. Czas doręczenie to zazwyczaj 72 godziny. Klienci, którzy chcą nadań niestandardową paletę, powinni skontaktować się z przewoźnikiem i ustalić indywidualne warunki oraz wycenę usług.

Sprawdź, jak wysłać paletę do Włoch z serwisem Donati24.

Leave a Reply