Blog

Zabawki z drewna wracają do łask

by in Blog 12 stycznia, 2022

Na półkach sklepowych możemy znaleźć dzisiaj mnóstwo kolorowych, świecących czy grających zabawek dla dzieci, po które brzdące sięgają z wielką ochotą. Nie ma się co dziwić – im bardziej nowoczesna zabawka tym bardziej maluch jest nią zainteresowany.

Z tego właśnie względu wielu z nas wydawać by się mogło że proste, nieskomplikowane zabawki drewniane wypadają bardzo blado na ich tle. Wciąż jednak cieszą się dużą popularnością zarówno wśród rodziców jak i dzieci. Zabawki drewniane posiadają szereg zalet, dlatego dobrze jest zachęcać malucha do ich używania. Dzisiaj przedstawiamy najważniejsze korzyści, jakie dają brzdącowi właśnie zabawki z drewna.

Zabawki z drewna – czy są jeszcze dzisiaj na czasie?

Przede wszystkim są one bardzo bezpieczne dla naszego dziecka. Nie musimy martwić się, że dziecku podczas zabawy stanie się krzywda. Drewno to materiał ekologiczny, który nie zagraża zdrowiu naszego malucha. Dodatkowo tego typu zabawki nie są pokryte toksycznymi farbami. Mamy pewność, że dziecko nie będzie miało kontaktu ze szkodliwymi substancjami.

Niewątpliwą zaletą wszystkich zabawek drewnianych jest ich trwałość. Jak wiadomo, dzieciaki lubią szybko niszczyć i psuć swoje zabawki. Często je kopią, rzucają nimi i tym samym sprawiają, że nie nadają się do użytku. Rodzice tracą kolejne pieniądze a maluch chce nową zabawkę. W przypadku tych wykonanych z drewna, dziecko może nimi bawić się znacznie intensywnej bez obaw, że coś zepsuje bądź zniszczy. Ważne jest również to, że zabawki z drewna są ponadczasowe – nie nudzą się i sprawdzą się zarówno w przypadku chłopców jak i dziewczynek.

Zabawki wykonane z drewna można dużo łatwiej wyczyścić. Przede wszystkim nie mają one tylu szczelin i zakamarków co te, wykonane z plastiku.

Jak więc widać zabawki drewniane mają naprawdę wiele zalet. Dobrze prezentują się pod względem wizualnym, zachwycają swoją prostotą jak również wzbudzają ciekawość dziecka. Poza tym stymulują jego zmysły i zachęcają go do poznawania świata właśnie przez zabawę.

Leave a Reply