Blog

Zakreślacze nie tylko dla ucznia

by in Blog 26 listopada, 2021

Akcesoria biurowe, długopisy, pisaki, notesy czy kalendarze to wyposażenie, z którego korzysta wielu z nas. Nie tylko uczniowie, studenci, nauczyciele. Mimo iż pracujemy zdalnie i większość zadań wykonujemy online to jednak tradycyjny sposób przygotowywania notatek czy różnego rodzaju pism pozostaje niezmienny. Korzystamy wówczas z kolorowych pisaków czy tez zakreślaczy. Dlaczego te ostatnie akcesoria biurowe nadal są tak popularne?

Czarno na białym

Zakreślacze, czyli kolorowe markery to niezbędnik wielu z nas. Pomagają uczniom czy studentom przygotowującym się do sprawdzianów czy sesji. Podkreślone zakreślaczem fragmenty tekstu stają się wyraźne, a dzięki temu szybciej je zapamiętujemy. To jeden ze sposobów na szybkie przyswajanie wiedzy. Pedagodzy radzą, by kupić zakreślacze w różnych kolorach, by urozmaicić tekst, który należy opanować. Różne kolory wskazują także na gradację słów. Z zakreślaczy korzystają również aktorzy uczący się swoich ról do filmów czy seriali. Wystarczy spojrzeć na ich scenariusze pełne zapisków kolorowymi markerami.  Wielu z nas jest wzrokowcami, dlatego też taki sposób uwypuklenia tekstu służy najbardziej.

Zakreślacze nie tylko dla dzieci

Czasami zastanawiamy się, jaki upominek wybrać dla kogoś bliskiego. Chodzi o coś niewielkiego, jednak pożytecznego. Elegancko opakowane kolorowe markery ucieszą nie tylko ucznia podstawówki czy studenta. Z zakreślaczy korzystamy częściej niż nam się wydaje. W papierowym kalendarzu podkreślamy nim ważne daty czy wydarzenia. Robiąc listę zakupów uwypuklamy nim produkty, bez których nie możemy wrócić do domu. W sądowym piśmie wskazujemy nim najważniejsze dane czy podkreślamy kwotę do zapłaty. Kolorowe markery to również doskonały prezent dla dzieci w każdym wieku, szczególnie dla dziewczynek. Zakreślaczami niektórzy nauczyciele zawsze radzili podkreślać temat lekcji lub najważniejsze hasła. Jeśli zatem Twoje dziecko nie ma jeszcze kolorowego markera z funkcją zakreślacza musisz nadrobić tę stratę. W każdym sklepie papierniczym czy księgarni wybór tego rodzaju akcesoriów jest ogromny.

Kolorowe markery zawsze cieszyły się dużą popularnością. Komputer, praca czy nauka online nie zastąpią jednak pewnych sprawdzonych metod na uwypuklenie tekstu. Każdy zatem powinien posiadać  zakreślacz w swoim ulubionym kolorze. Można przypisać każdemu członkowi rodziny jeden kolor i komunikować się w ten sposób. Oczywiście, tylko w przypadkach, gdy kontakt bezpośredni nie będzie możliwy. Badania pokazały, że zakreślacze znajdują się w pierwszej trójce najczęściej kupowanych akcesoriów piśmienniczych. Warto je zatem mieć i korzystać z nich do woli.

Leave a Reply