Blog

Dlaczego warto wynająć powierzchnię magazynową? Zalety takiego rozwiązania

by in Budownictwo 21 stycznia, 2023

Prowadzisz firmę i potrzebujesz przestrzeni magazynowej do przechowywania swoich produktów i materiałów niezbędnych do produkcji? Nie musisz budować własnej hali magazynowej, ciekawym rozwiązaniem jest wynajem przestrzeni magazynowej. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i coraz więcej przedsiębiorców rezygnuje z budowy magazynu na rzecz jego wynajmu. Zobacz, dlaczego warto wynająć magazyn https://www.realestate.bnpparibas.pl/pl/nasi-eksperci/wynajem-powierzchni-magazynowych-i-przemyslowych.

Koszt wynajmu powierzchni magazynowej

Pierwszą zaletą wynajmu przestrzeni magazynowej jest kwestia finansów. Jeśli Twoja firma się rozrasta i brakuje jej powierzchni magazynowej, to wynajem będzie o wiele tańszy niż budowa tego typu obiektu. Budowa od zera oraz utrzymanie własnego magazynu generuje spore koszty. Jeśli nie masz wystarczających środków finansowych to skorzystanie z powierzchni magazynowej, która już istnieje, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Wzniesienie konstrukcji pod magazyn oraz opłaty eksploatacyjne mogą być zbyt wysokie dla nowych przedsiębiorców. Jeśli potrzebujesz przestrzeni magazynowej „na już” i nie chcesz brać kredytu lub też przeznaczać na to wszystkich swoich oszczędności, to takie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Oprócz tego budowa magazynu trwa bardzo długo – nawet kilka miesięcy. Jeśli potrzebujesz takiej przestrzeni od zaraz, to wynajem będzie najlepszą opcją.

Duży wybór ofert wynajmu powierzchni magazynowej

W Polsce powstaje coraz więcej magazynów pod wynajem. Pojawiają się one w różnych, dogodnych lokalizacjach. Przedsiębiorca, który potrzebuje dodatkowej przestrzeni, nie powinien mieć problemu ze znalezieniem magazynu do wynajęcia. Magazyny do wynajęcia są oferowane w dużych miastach takich jak: Warszawa, Poznań, Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Wystarczy przejrzeć portale z ogłoszeniami. Oprócz dużego wyboru możesz też liczyć na przystępne ceny czynszu.

Przestrzenie magazynowe na wynajem są projektowane tak, aby spełniały potrzeby wynajmujących. Są one w pełni wyposażone w regały, półki i wózki widłowe. Zastosowane przy ich budowie rozwiązania gwarantują bezpieczeństwo przechowywanych produktów, maszyn i materiałów. W większości przestrzeni magazynowych znajduje się też monitoring, który zwiększa poziom bezpieczeństwa przechowywanych w magazynie rzeczy. Magazyn możesz wynajmować tak długo, jak tego potrzebujesz. Czas trwania umowy dopasujesz do swoich możliwości. Możesz rozwiązać umowę w momencie, gdy będziesz tego potrzebować.

Leave a Reply