Blog

Wynajem podnośników – kiedy może się przydać?

by in Budownictwo 15 października, 2021

Odśnieżanie dachu lub jego naprawa. Konserwacja instalacji elektroenergetycznej i montaż reklamy wielkopowierzchniowej. Co łączy powyższe prace? Każda z nich odbywa się na wysokościach. Do tego rodzaju czynności potrzebny jest specjalny sprzęt, który zapewni dostęp do trudno dostępnych miejsc. Maszyną, która podnosi zarówno ludzi, jak i materiały, jest podnośnik koszowy. Kiedy wynajem podnośników może się przydać?

Podnośniki koszowe – jakie jest ich zastosowanie? 

Umożliwia pracę na wysokościach – tak najkrócej możemy wyjaśnić, do czego służy podnośnik koszowy. Jest to maszyna złożona z części samochodowej, długiego, ruchomego ramienia oraz dużego kosza, który mieści co najmniej kilka osób. Podnośnik wykorzystuje się przy pracach na wysokościach, czyli w trudno dostępnych miejscach. Jakie zastosowanie ma podnośnik koszowy? Tego typu sprzęt możemy zobaczyć u straży pożarnej. Jest to nieodłączny element, w przypadku gaszenia pożarów na wysokich piętrach. Podnośniki znajdują się także na placach budowy. Z maszyn korzystają konserwatorzy drzew oraz przestrzeni miejskiej. Bez podnośnika nie dalibyśmy rady naprawić np. sygnalizacji świetlnej czy wysokiej latarni ulicznej. 

Podnośniki koszowe znajdują zastosowanie także na planach filmowych. Dzięki nim możliwe jest wykonanie ujęć z góry, ale także odpowiednie oświetlenie planu zdjęciowego. Innymi słowy, podnośniki koszowe sprawdzą się w każdej pracy na wysokościach. 

Kiedy warto wynająć podnośnik koszowy? 

Są takie zawody, które wymagają użycia podnośnika koszowego na co dzień lub bardzo często. Możemy do nich zaliczyć strażaków, czy monterów elewacji. W takim przypadku wynajem podnośnika się nie sprawdzi – stawia się na kupno. Jednak w większości przypadków wystarczy po prostu wynajem. Szczególnie jeżeli podnośnik potrzebujemy jednorazowo lub bardzo sporadycznie. Wynajem podnośnika koszowego  na godziny lub doby, to opłacalna opcja. Dzięki temu nie musimy inwestować w specjalistyczny i bardzo drogi sprzęt na stałe. 

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie podnośnika? 

Decydując się na wynajem podnośnika koszowego, musimy wybrać odpowiedniego dostawcę. Firma http://rent-expert.pl/ oferuje wysokiej jakości sprzęt, który posiada pełną akceptację UDT. Są to coroczne badania wykonywane przez Urząd Dozoru Technicznego, który dopuszcza maszyny do użytku. Nie możemy zapomnieć także o doborze specyfikacji. Istotny jest maksymalny udźwig maszyny, zakres ruchomości ramienia oraz jego wysokość. 

Leave a Reply