Blog

Dobieranie kolorów

by in Dekoracje, Dom 3 września, 2020

Dobieranie kolorów jak wiesz nie jest aż takie łatwe jakby się mogło wydawać. Większość osób, która zdecydowała się na zabawę kolorami – żałuje, bo nie zadowolił ich w pełni efekt, który powstał. Z kolorami trzeba uważać, zwłaszcza jeśli w jednym pomieszczeniu mamy zamiar umieścić trzy, albo nawet i więcej kolorów. Dlatego zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym w ogóle jakie kolory pasują do Twoich wnętrz powinieneś odrobić lekcję z łączenia kolorów. Zaczynajmy.

Wykorzystanie odpowiednich barw w danych pomieszczeniach wiąże się z jego charakterem. Powiedzmy, iż wiele osób nie ma tak naprawdę większego pomysłu na to jakie kolory zastosować w swojej sypialni czy też salonie. Już Ci służę pomocą. Powiedzmy na to, iż wiele kolorów może być zastosowana praktycznie w każdym pomieszczeniu zaczynając od kuchni a kończąc na łazienkach. Weźmy dla przykładu salon. Tutaj możliwości jest naprawdę sporo. Wszystko w pewnym sensie zależy także od tego jaką powierzchnię ma nasz salon. Im jest ona większa, tym lepiej dla nas i korzystniej co sprawi, iż będziemy mieli większe pole do manewru.

Bardzo fajnie wygląda, kiedy nasz salon jest w barwach ciemnej zieleni. W miejscu bardzo dobrze widocznym możemy ulokować fototapetę – na przykład zdjęcie lasu, jungle z wodospadem, który spowoduje niesamowity efekt. Dobrze, aby na fototapecie było sporo zieleni pod postacią paproci. Warto w taki obraz wkomponować żywe kwiaty, które sprawią, iż efekt końcowy będzie fantastyczny. Jeśli na ścianach gości ciemna zieleń, wtedy podłoga powinna zostać zachowana w jasnych barwach, aby nie doprowadzić do „zaciemnienia” pomieszczenia, co nie zbyt ładnie będzie wyglądać. Same meble także powinny zostać zachowane w jasnych odcieniach.

Do wyboru do koloru. Jak widzisz sporo jest możliwości a meblowanie może być całkiem fajną zabawą. Trzeba po prostu tylko wiedzieć jakie wnętrza mogą zostać przez nas ubarwione w taki a nie inny sposób. I to tyle. Sam remont też nie jest aż taki straszny i da się go przeżyć, potrzeba tylko sporo cierpliwości.