Blog

Jak otworzyć drzwi bez klucza?

by in Dom 12 czerwca, 2021

Zgubiłeś klucz do mieszkania lub zamek odmawia Ci posłuszeństwa? Jeśli chociaż raz miałeś problem z otworzeniem drzwi do mieszkania, to wiesz, że jest to stresująca sytuacja. Najpewniejszą opcją jest posiadanie klucza zapasowego poza domem, np. u sąsiada. Jednak mądry człowiek po szkodzie, a sytuację trzeba ratować na bieżąco. Co zrobić, gdy zgubisz klucz do mieszkania? Możesz spróbować domowych metod otwierania drzwi bez klucza lub zadzwonić do ślusarza. Zobacz jak otworzyć mieszkanie, nie mając klucza. 

Lockpicking 

Otwieranie drzwi bez klucza domowymi sposobami może być ryzykowne. Łatwo naruszyć mechanizm zamka, który po nieprawidłowej ingerencji będzie nadawać się tylko do wymiany. W efekcie będziemy musieli zakładać nowe zamki, które nie są tanią inwestycją. Co zrobić więc w przypadku, gdy zgubimy klucz do mieszkania? Najpewniejszą opcją jest skorzystanie z usług ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/. Nawet jeśli będzie to środek nocy. Wiele firm ślusarskich oferuje swoje usługi przez 24 godziny na dobę. 

Ślusarze to wykwalifikowani zawodowcy, którzy z łatwością otworzą Twoje drzwi. Najczęstszą metodą jest lockpicking, która wymaga specjalnych narzędzi – np. wytrychu. Co ciekawe, żeby posiadać wytrych trzeba mieć specjalne uprawnienia. W świetle polskiego prawa, posiadanie tego narzędzia – jeśli nie wykonuje się zawodu, który wytrychu wymaga – może być karalne. Lockpicking polega na manipulacji mechanizmem zamka, w taki sposób żeby bez uszkodzenia dało się go otworzyć. To skomplikowana sztuka, którą wyspecjalizowany ślusarz z całą pewnością będzie posiadać. 

Domowe sposoby na otwieranie drzwi bez klucza 

Jeśli różnego rodzaju narzędzia są nam obce i nie wiemy jak działa mechanizm zamka, to lepiej nie podejmować się otwierania drzwi bez klucza. Z całą pewnością nie rób tego wsuwką lub innego rodzaju ostrym narzędziem. Filmowe metody otwierania zamków nie do końca sprawdzają się w rzeczywistości i na pewno nie przy wszystkich typach drzwi. Szczególnie przy kluczach kolistych, które mają specyficzny mechanizm zabezpieczający. Czy istnieją bezpieczne domowe metody na otworzenie drzwi bez klucza? 

Jeśli posiadasz drzwi z zamkami starego typu, to przy większym wysiłku będziesz w stanie je otworzyć samodzielnie. Jednak większość z nas ma w swoich domach drzwi nowej generacji, które posiadają skomplikowane systemy antywłamaniowe. Dla przeciętnego śmiertelnika będą one nie do przejścia. Jedyne co uzyskasz nieprawidłową manipulacją, to zepsuty zamek. A jego wymiana może okazać się dużo droższa od usług profesjonalnego ślusarza.  

Leave a Reply