Blog

Konto bankowe dla młodego dorosłego

by in Finanse, Rodzina 23 maja, 2020

W dzisiejszej rzeczywistości młodzi ludzie, którzy dopiero co są po egzaminie maturalnym i powoli wchodzą w dorosłe życie – zaczynają myśleć o podjęci pierwszej zarobkowej pracy. W takiej chwili warto także pomyśleć o założeniu pierwszego osobistego rachunku bankowego, na który to będzie wpływać nasza wypłata. Konto bankowe w wielu firmach jest dzisiaj koniecznością – nie ma innej formy wypłaty zarobionych pieniędzy jak właśnie przelew na rachunek bankowy. Dlatego najlepiej jeszcze zawczasu przygotować się do tego i sprawdzić jakie warunki proponują banki, których na polskim rynku jest cała masa. Z całą pewnością najlepszą ofertą dla młodego człowieka będzie konto w banku wirtualnym – za korzystanie z niego nie płacimy nawet złamanego grosza. Aby posiadać takowy rachunek w banku należy w pierwszej kolejności upatrzeć sobie konkretną placówkę bankową, następnie zgłosić się do niej osobiście lub jeżeli jest to w jakimkolwiek stopniu utrudnione możemy wszystko – cały proces zakładania konta załatwić przez Internet.

Po wpisaniu adresu internetowego wybranego przez nas banku należy znaleźć na jego oficjalnej stronie zakładkę  w stylu zostań naszym kliente” – poczym najechać na nią kursorem muszki i kliknąć. Kolejnym krokiem będzie skrupulatne wypełnienie formularza zgłoszeniowego o otwarcie indywidualnego rachunku bankowego. Do tego dzieła należy się wyposażyć w dowód osobisty, który będzie konieczny. Po wpisaniu wszystkich danych – także tych teleadresowych koniecznie musimy wybrać formę kontaktu z bankiem , mamy dwie opcje – pierwsza z nich tradycyjna w jednej wybranej przez placówce bankowej lub drugi wariant, a mianowicie dostarczenie wszelkich dokumentów za  pośrednictwem firmy kurierskiej.

Gdy zdecydujemy się na drugą opcje pozostaje nam czekać na kuriera, który niebawem zapuka do naszych drzwi – my musimy być jedynie mieć przygotowaną kserokopie dowodu osobistego, skopiowaną z obu stron. Po podpisaniu dokumentów oraz przekazaniu kurierowi ksera dowodu osobistego, po kilku dniach dostaniemy listem kartę płatniczą oraz hasła do konta bankowego.

Leave a Reply