Blog

Wszystko co powinieneś wiedzieć o e-pit!

by in Finanse 24 marca, 2022

Wszystko co powinieneś wiedzieć o e-pit!

Od wielu istnieje możliwość internetowego rozliczenia deklaracji podatkowej. Jest to najlepsza opcja rozliczenia, bo dająca najwięcej możliwości. Niekoniecznie trzeba już poświęcać swojego czasu, by jechać do urzędu skarbowego. Internetowe wypełnienie PIT to w dzisiejszych czasach rozwiązanie, z którego korzysta zdecydowana większość Polaków. Aby się więcej dowiedzieć o e-pit, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Najwygodniejsza forma rozliczenia deklaracji podatkowej

Co roku prawdziwym przekleństwem była konieczność osobistego złożenia PIT. Zawsze obawialiśmy się o to, że będą błędy na deklaracji i spora część osób wolała poświęcić “parę złotych” i zlecić wypełnienie PIT księgowej bądź innemu specjaliście z zakresu rachunkowości. Przede wszystkim wymagało to wiele cierpliwości oraz czasu, bo zdarzały się sytuacje, w których osoby jeździły kilkukrotnie i przy okazji stały długo w kolejce. Nie trzeba chyba dodawać, że wymagało to niemałej ilości nerwów. Wraz z możliwości internetowego wypełniania PIT można było zaoszczędzić czas, pieniądze na dojazd, ale przede wszystkim nie trzeba było się stresować.

Możliwość wypełnienia e-pit było pójściem z duchem czasu. Dzięki temu wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Nie ma żadnych problemów z zalogowaniem się, system działa sprawnie i są możliwości bezinwazyjnego naprawienia swoich błędów. Jeżeli takowe się pojawią, to system nie przyjmie nam deklaracji i wykaże błędy. Oczywiście, nadal można zlecić wypełnienie PIT biurom rachunkowym, jednak na taką opcją decydują się już nieliczni. E-pit jest rozwiązaniem, z którego korzystają nie tylko młodzi, ale i nawet osoby, które niekoniecznie są biegłe z obsługi komputera. To ogromna oszczędność czasu.

Możliwość odliczenia ulg podatkowych

Każdy z nas czeka na zwrot z tytułu wypełnienia deklaracji podatkowej. Nie mówimy o gigantycznych kwotach, ale jednak można poświęcić ją na różne cele. Dodatkowo warto korzystać z takich ulg jak ulga termomodernizacyjna w przypadku tych, którzy korzystają z fotowoltaiki. Dla takich osób będzie to pewien zwrot z tytułu podjętej inwestycji montażu, bo nie jest to tania usługa. Dodatkowo podatnicy mogą liczyć na ulgi na dziecko, ulga na kult Boży, na cele charytatywno-opiekuńcze Kościołów czy też walki z COVID-19. Warto zapoznać się z ulgami, bo zawsze są dodatkowe pieniądze, które wpłyną na konto.

Samo wypełnianie ulg jest bardzo proste, ponieważ wypełniając e-pit wszelkie zakładki na wpisane kwot są jasne i klarowne. Wystarczy podsumować wpłaty za poprzedni rok i umieścić je w odpowiedniej kolumnie. Należy jednak pamiętać, aby podać poprawną sumę, ponieważ mogą nas odwiedzić urzędnicy w celu kontroli.

Leave a Reply