Blog

Jak randkować w sieci?

by in Inne 26 maja, 2021

Szacuje się, że co siódmy Polak korzysta z usług portali randkowych. A tak naprawdę może i więcej, ponieważ w czasach pandemii po internetowe randki sięgamy częściej niż dotychczas. Dlaczego? Cóż, randki online https://www.boonga.pl/warszawa okazały się jednym sposobem na poznawanie nowych osób, kiedy wszystko inne było zamknięte. Poza tym łatwiej nawiązać kontakt i presja jest mniejsza. Jednak tak jak i w prawdziwym życiu, tak i w internetowych randkach obowiązują pewne zasady, których warto się trzymać. Jak randkować w sieci? 

Prawdziwy ja 

W sieci bardzo łatwo o anonimowość. Bardzo łatwo jest także pod kogoś się podszyć. Kojarzysz pojęcie catfish? Jest to zjawisko, w którym osoba w Internecie podaje się za kogoś innego niż jest w rzeczywistości. Dodaje nie swoje zdjęcia i tym sposobem tworzy alternatywną osobowość. Zjawisko to okazało się na tyle dużym problemem, że aż doczekało się swojego programu na MTV. Osoby, które dały się na to złapać, czekało bardzo duże rozczarowanie. Dlatego pierwszą zasadą skutecznego randkowania w sieci jest podawanie prawdziwych informacji o sobie. Oczywiście nie koniecznie takich jak adres zamieszkania, to najlepiej zachować dla siebie. Ale tworząc profil w aplikacji randkowej lub portalu dodaj swoje prawdziwe zdjęcia – najlepiej aktualne i rzeczywiste zainteresowania. 

Aż 51 proc. użytkowników portali randkowych przyznało się do ubarwienie swojego profilu. Co to znaczy? Podali nie do końca prawdziwe zainteresowanie lub umiejętności. Tylko po co? To nie rozmowa o pracę. Nie ma potrzeby kłamania w sieci, ponieważ jak to pewne powiedzenie mówi “każda potwora znajdzie swojego amatora” – innymi słowy serwisy randkowe są pełne osób, którym spodobamy się tacy jakimi jesteśmy. Pamiętaj, że prawda zawsze wychodzi na jaw, a podtrzymanie fałszywych zainteresowań lub wydarzeń może okazać się trudniejsze niż myślisz. 

Nie podawaj swoich danych personalnych

Mimo wielu zalet, Internet jest idealnym miejscem do wyłudzania danych. Nigdy nie podawaj swoich danych personalnych nowo poznanej osobie. Zacznij od imienia, tyle powinno wystarczyć na sam początek. Randkowanie w sieci służy do poznania osób o podobnych zainteresowaniach, czy charakterach, a nie miejscu zamieszkania. Jeśli nie czujesz się na tyle pewnie by podawać nazwisko, to osoba po drugiej stronie, która ma dobre zamiary nie powinna mieć z tym problemu. Początkowe wiadomości powinny być poświęcone Waszym zainteresowaniom i pasjom. Możecie porozmawiać o swojej pracy (ale też bez podawania szczegółowych danych) lub innych wspólnych tematach. Jeśli coś z tego wyjdzie, to na dzielenie się bliższymi danymi przyjdzie jeszcze czas. 

 

 

Leave a Reply