Blog

Pożyczka pod zastaw auta – czy warto?

by in Życie codzienne 22 czerwca, 2020

Pożyczka pod zastaw samochodu to rozwiązanie, które może przypaść do gustu osobom z niską zdolnością kredytową. To także produkt finansowy, który spodoba się pożyczkobiorcom, którzy chcą uniknąć wielu formalności w bankach. Zobacz, czym jest pożyczka pod zastaw auta https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/ i na jakich zasadach można ją otrzymać.

Pożyczka pod zastaw samochodu – co to jest?

Tak jak już wspomnieliśmy, jest to rozwiązanie, które przypadnie do gustu osobom z niską zdolnością kredytową lub tym, którzy nie lubią formalności w bankach. Taki produkt finansowy staje się coraz popularniejszy i można znaleźć go w ofercie bardzo wielu firm. Pożyczkodawca, który chce udzielić Ci pożyczki, a jednocześnie nie ma 100% pewności, że ją spłacisz, może potrzebować zabezpieczenia. Może to być właśnie auto, którym poruszasz się na co dzień i jest Twoją własnością. Wniosek o taką pożyczkę możesz złożyć osobiście w oddziale banku lub przez internet. Wystarczy, że podasz swoje podstawowe dane, które zazwyczaj muszą znaleźć się we wniosku kredytowym. Konieczne jest też podanie szczegółów, które dotyczą auta. Pożyczkodawca musi wiedzieć jaki model chcesz zastawić, jakiej marki jest auto, jaki jest jego rocznik, numer VIN itd. Co ważne, większość pożyczkodawców nie przyjmuje pod zastaw starszych aut oraz takich, które już stanowią przedmiot zabezpieczenia.

Jeśli chodzi o umowę takiej pożyczki, to nie różni się ona wiele od innych. Jedyną nowością jest to, że do takiej umowy są dołączane dwa dodatkowe dokumenty, z którymi powinien zapoznać się pożyczkobiorca. Mowa tu o umowie przywłaszczenia samochodu oraz pełnomocnictwie, które upoważnia firmę pożyczkową do wpisania siebie jako współwłaściciela pojazdu. Umowa przywłaszczenia oznacza, że w chwili jej podpisania to pożyczkodawca staje się w 51% właścicielem pojazdu, jednak po spłacie następuje przeniesienie wartości na pożyczkobiorcę.

Pożyczka pod zastaw auta – korzyści

Jeszcze niedawno osoba, która oddawała swoje auto pod zastaw, musiała liczyć się z tym, że nie będzie mogła korzystać z auta. Aktualnie wiele firm pożyczkowych umożliwia swoim klientom korzystanie z samochodu. Oznacza to, że prócz tego, że otrzymasz pieniądze, dalej możesz użytkować auto, które jest np. źródłem zarobku. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie musisz się martwić o to, że zostaniesz pozbawiony swojego głównego środka transportu. Warto przyjrzeć się ofertom różnych firm pożyczkowych, które oferują tego typu produkty i wybrać najlepszą ofertę.

Leave a Reply