Blog

Czy olejek herbaciany jest lepszy niż antybiotyk?

by in Medycyna 15 grudnia, 2020

Medycyna naturalna cieszy się ogromną popularnością od wieków. Rozmaite wyciągi roślinne i olejki stosowane były jako lekarstwa, przecież farmakoterapia stała się powszechna dopiero później. Co ciekawe, olejki eteryczne wykazują liczne właściwości. Przykładem może być olejek herbaciany, który jest jednym z najczęściej stosowanych właśnie dlatego, że jego działanie jest tak różnorodne.

Czy wiesz, że olejek herbaciany działa silniej niż niejeden antybiotyk? Jest doskonałym antyseptykiem, działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie oraz przeciwgrzybiczo i dezynfekująco. Dlatego każdy z nas powinien mieć go w swojej domowej apteczce.

Właściwości olejku herbacianego

Może być stosowany w ramach walki z przeziębieniem, bo usuwa stany zapalne, ale nadaje się też do niwelowania kataru. Bardzo często jest składnikiem inhalacji, bo sprawdza się jako środek do udrażniania górnych dróg oddechowych.

Ogromne uznanie dla olejku z drzewa herbacianego wykazywane jest w zakresie jego działania w sektorze kosmetycznym. To właśnie on jest idealny dla cery tłustej i trądzikowej. Nie bez powodu dodawany jest do płynów myjących, kremów i maści, których używanie ma niwelować stany zapalne skóry i wykwity. Okazuje się również, że olejek herbaciany wykazuje dobroczynne właściwości w zakresie zmniejszania przebarwień i blizn, przyśpiesza również gojenie się ran. Ciekawostką jest również to, że olejek herbaciany doskonale radzi sobie z podrażnieniami skóry, zmianami o charakterze atopowym, niweluje świąd i leczy infekcje skórne różnego rodzaju, dobrze radzi sobie z grzybicą.

Jak należy stosować olejek herbaciany?

Olejek herbaciany jest jednym z tych najbardziej bezpiecznych preparatów, z powodzeniem można go stosować bezpośrednio na skórę na zmienione miejsca. Nie jest to tak oczywiste, bo przecież większość olejków naturalnych, chociaż wykazuje nieinwazyjne działanie, to mogą podrażniać skórę, jeśli zostaną użyte bez rozcieńczenia. Zawsze warto wykonać próbę uczuleniową na fragmencie skóry, najlepiej w okolicy nadgarstka.

Oczywiście, olejek herbaciany nadaje się też jako składnik wszelkich kosmetyków. Sprawdza się jako tonik do codziennego oczyszczania twarzy, balsam, krem czy serum. Świetnym rozwiązaniem jest rozprowadzanie kosmetyku z olejkiem herbacianym za pomocą atomizera. W ten sposób w naszych wnętrzach zapanuje wyjątkowy klimat.

Leave a Reply