Blog

Najpopularniejsze operacje plastyczne

by in Medycyna 12 listopada, 2020

Czy zdajesz sobie sprawę, że chociaż Polki uznawane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na całym świecie, to aż 90% z nas posiada kompleksy dotyczące swojego wyglądu? Najbardziej niezadowolone jesteśmy ze swojej sylwetki i zbyt dużej wagi, zbyt małych albo za dużych piersi czy krótkich nóg. Kompleksy dotyczą również twarzy, w tym przede wszystkim kształtu nosa. 

W czasach, w których medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna oferuje nam tak wiele możliwości, wszelkie defekty albo powody niezadowolenia z wyglądu można skutecznie eliminować. W Polsce do najczęściej realizowanych operacji plastycznych zalicza się powiększanie piersi, liposukcję, korekcję powiek, plastykę brzucha i lifting twarzy. Bardzo często realizowana jest także korekta nosa. Warszawa oferuje liczne kliniki prywatne, w których takowe można realizować. 

Operacja plastyczna nosa – dlaczego się na nią decydujemy?

Warto nieco szczegółowiej poznać przyczyny realizacji plastyki nosa. Okazuje się, że to właśnie ta część naszej twarzy jest jednocześnie atrybutem atrakcyjności zewnętrznej. Pamiętajmy również, że likwidujemy nie tylko garbki na nosie, nos zbyt duży, krzywy, za gruby czy zadarty. Powszechne są także problemy zdrowotne, które poprzez korekcję nosa chcemy zwalczać. Do tych zalicza się chociażby krzywa czy zatkana przegroda nosowa, która jest medycznym wskazaniem do takiego zabiegu. Operacja chirurgiczna nosa konieczna jest nierzadko także w wyniku postępujących i nawracających problemów zdrowotnych z zatokami, to zresztą dlatego standardowo przed zabiegiem i podczas kwalifikacji do operacji realizowana jest tomografia zatok. Warszawa i działające tutaj kliniki operacji chirurgicznych przeprowadzają to badanie powszechnie. To badanie daje obraz ewentualnych zaburzeń zdrowotnych, jakie wynikają z defektów nosa czy problemów z zatokami. 

Operacje plastyczne nosa ze wskazań zdrowotnych realizowane są zarówno wśród dużych, jak i małych pacjentów. Te, które dotyczą chęci zmiany tylko wyglądu tej części ciała, realizowane są w przypadku osób dorosłych. Warto też dodać, że dzisiaj istnieje wiele bezpiecznych, nieinwazyjnych alternatyw, dzięki którym operacja chirurgiczna wcale nie musi być wykonywana. Mowa o medycynie estetycznej, która nie wykorzystuje skalpela. Niektóre defekty nosa udaje się poskromić w łagodny sposób, na przykład stosują kwas hialuronowy. Coraz więcej pacjentów decyduje się na właśnie takie rozwiązanie, by cieszyć się atrakcyjnym wyglądem.

Leave a Reply