Blog

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać, aby móc cieszyć się nienaganną sylwetką?

by in Trening 18 maja, 2023

Podczas gdy większość siłowni wymaga od swoich klientów zakupu dość drogiego karnetu wiele osób decyduje się na trening w domowych warunkach, który nie tylko pozwoli zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy, ale również cennego czasu na dojazd do budynku siłowni. Jednak samo zbudowanie własnej, domowej siłowni wymaga również wiedzy na temat sprzętu sportowego, jego zastosowania oraz tego, jaki sprzęt sportowy wybrać na początek swojej sportowej drogi. 

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać? Nasze propozycje 

Wybór sprzętu sportowego do ćwiczeń w domu wcale nie należy do najłatwiejszych i zależy on od indywidualnych potrzeb naszego ciała i naszych preferencji co do rodzaju ćwiczeń. Źle dobrany może całkowicie zniechęcić do uprawiania sportu i przyczynić się do zaprzestania ćwiczeń nawet na zawsze. Poniżej przedstawiamy zatem kilka ciekawych propozycji, które pozwolą na zbudowanie wymarzonej sylwetki, nawet w zaciszu własnego domu:

  • Hantle lub sztanga z obciążeniem- są to najprostsze i najbardziej uniwersalne narzędzia, które umożliwią zarówno zwiększenie siły, jak i spalenie dużej liczby kalorii w stosunkowo krótkim czasie. Można z nimi wykonywać różne rodzaje ćwiczeń, takie jak najbardziej skuteczne w budowaniu masy mięśniowej ćwiczenia wielostawowe – podciąganie, martwy ciąg, przysiady i wyciskanie na ławce oraz ćwiczenia izolowane na konkretne partie mięśniowe – biceps czy triceps.

  • Rower treningowy lub rozkładana bieżnia – jest to dobra opcja dla osób, którym zależy na treningu typu cardio, który umożliwia bardzo szybkie poprawienie wydolności organizmu, oraz co najważniejsze zrzucenie zbędnych kilogramów. Rower treningowy pozwala również na uprawianie swojego ulubionego sportu w domu, bez potrzeby wychodzenia na zewnątrz podczas nieprzyjaznej pogody.

  • Skakanka – ten prosty i stosunkowo tani sprzęt, który najczęściej kojarzymy z niewinną zabawą pozwala na wykonanie wymagającego treningu typu cardio i poprawę koordynacji ruchowej w stosunkowo krótkim czasie. Warto również wspomnieć, że korzystanie ze skakanki to świetna zabawa dla małych i dużych sportowców.

  • Maty do jogi – nawet, jeśli nie zależy nam na poprawie elastyczności tego typu maty umożliwiają wykonywanie prostych ćwiczeń, bez konieczności leżenia na dość często chłodnej podłodze. To również niezastąpiony sprzęt w przypadku treningów typu pilates.

Co jeszcze niezbędne jest do wykonania profesjonalnego treningu w warunkach domowych?

Oczywiście nawet najbardziej profesjonalny i dobrze dobrany sprzęt sportowy nie sprawi, że nasze ciało od razu zacznie się zmieniać, a nasza kondycja ulegnie poprawie Oprócz wspomnianego wcześniej sprzętu sportowego do wykonania profesjonalnego treningu domowego potrzebny jest również wygodny strój, który zapewni nie tylko swobodę wykonywania ćwiczeń, ale również swobodny przepływ powietrza w czasie treningu, chroniąc przed nadmiernym poceniem się. W wielu przypadkach niezbędnym dodatkiem do ćwiczeń mogą okazać się rękawice sportowe, które ochronią delikatną skórę dłoni przed bolesnymi odciskami powstałymi podczas trzymania sztangi.

Oczywiście nawet tak dobrze dobrany ekwipunek nie będzie wart swojej ceny, jeśli sami nie zmotywujemy się do wykonywania ćwiczeń i zakupiony przez nas sprzęt będzie pełnił jedynie funkcję dekoracyjną. Warto zatem oprócz najlepszego sprzętu zadbać również o motywację do ćwiczeń, która sprawi, że każdy trening będzie kolejnym krokiem do sukcesu – bez względu czy naszym celem jest utrata kilogramów czy wyłącznie poprawa naszej kondycji,

Leave a Reply